امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118495
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق، روز دوشنبه ترکیه را از حمایت گروهک تروریستی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق، روز دوشنبه ترکیه را از حمایت گروهک تروریستی داعش مبرا دانست.

به گزارش شبکه خبری «اسکای نیوز» عربی، بارزانی به صراحت اتهامات وارده به خود مبنی بر عدم حمایت کردستان از کردهای شهر «عین العرب» (کوبانی) در شمال سوریه را رد و تأکید کرد: کوبانی را تنها نمی‌گذاریم و هر چه توانستیم در اختیارش گذاشتیم.

وی با بیان این مطلب افزود: راه‌های منتهی به کوبانی بسته شده‌ است و تنها ورودی برای ارسال کمک‌های نظامی به این شهر فقط از سمت ترکیه است.

یک پایگاه خبری آمریکایی نیز چندی پیش از توافق محرمانه حلقه ریاض، آنکارا و واشنگتن در سقوط شهر کوبانی در سوریه خبر داد (جزئیات بیشتر).

رئیس منطقه کردستان با اشاره به احتمال حمایت نظامی بیشتر ترکیه برای مقابله با گروهک تروریستی داعش، تصریح کرد که نوعی احتیاط را از سوی ترکیه در قبال ارائه کمک نظامی به منطقه کردستان مشاهده می‌کند.

ترکیه از آغاز بحران در سوریه وظیفه ارسال کمک‌های نظامی و مالی به تروریست‌های حاضر در سوریه را بر عهده داشته و دارد (جزئیات بیشتر).

بارزانی با اشاره موضع‌گیری ترکیه در قبال کردهای کوبانی که با عناصر داعش درگیر هستند، گفت: ما علت موضع‌گیری ترکیه را می‌فهمیم و هیچ دلیلی برای حمایت ترکیه از گروهک داعش در اختیار نداریم.

وی با بیان اینکه ترکیه کشور دوست منطقه کردستان است، تصریح کرد که پیشتر به «نوری مالکی» نخست وزیر سابق عراق درباره خطر گروهک تروریستی داعش هشدار داده بوده ولی بنا بر ادعای او، مالکی با این مسئله با جدیت برخورد نکرد.

رئیس منطقه کردستان عراق درباره دولت جدید حاکم بر این کشور گفت: منطقه کردستان با «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق با صداقت و امانت همکاری خواهد کرد.

بارزانی با اشاره به اینکه نیروهای پیشمرگه توانسته اند در برابر گروهک تروریستی داعش ایستادگی کنند، تأکید کرد که هرگز به این گروهک اجازه نخواهند داد که در این منطقه باقی بماند.

وی در پایان هدف گروهک تروریستی داعش را ضعیف کردن کردها و از بین بردن آنها اعلام کرد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها