امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118505
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درگیری‌ها در شهر عین العرب در شمال سوریه، امروز دوشنبه همزمان با اینکه آمریکا اعلام کرد ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درگیری‌ها در شهر عین العرب در شمال سوریه، امروز دوشنبه همزمان با اینکه آمریکا اعلام کرد که ترکیه موافقت کرده است پایگاه‌های خود را در اختیار ائتلاف موسوم به ائتلاف ضد داعش قرار بدهد اما ترکیه آن را تکذیب کرد، در چندین جبهه ادامه یافت.

درگیری‌ها در جبهه جنوب امروز دوشنبه شدت داشت و هر چند نیروهای کرد موفق شدند یکی از ایست‌ها بازرسی داعش را تصرف کنند و 13 داعشی را از پای در آورند، اما پیشروی داعش از جنوب به سمت مرکز شهر ادامه پیدا کرد.

پس از آنکه نیروهای کُرد موفق شدند یکی از فرماندهان میدانی عربستانی الاصل داعش را از پای در آورند، داعش اعلام کرد که «عمار البلوی» (سعودی‌الاصل) یکی فرماندهانش در درگیری‌های امروز کشته شده‌ است.

در جبه شرقی نیز درگیری‌های شدیدی امروز رخ داد. در این جبهه کردها موفق شدند داعش را به آنسوی مقر امنیتی آسایش عقب برانند. در همین جبهه نیروهای کرد موسوم به «برکان الفرات» موفق شدند 12 داعشی را از پای در آورند.

عین‌العرب در آستانه فاجعه انسانی

بنا بر گزارش خبرنگار فارس، داعش امروز دوشنبه موفق شد، مرکز فرهنگی در مرکز شهر «عین‌العرب» را تصرف کند. پس از این اتفاق، شش حمله انتحاری علیه مواضع کردها انجام شد که 4 حمله را افراد انتحاری و 2 حمله را افراد انتحاری با خودروهای بمب‌گذاری شده انجام داند.

حمله اول در در بازار الهلال، حمله دوم در نزدیکی مسجد حاج رشاد و حمله سوم در نزدیکی سازمان مصرف‌کنندگان و حمله چهارم نزدیک بازار مصرف‌کنندگان (در غرب) وحمله پنجم در مرکز شهر و حمله ششم از جبهه شرقی انجام شد.

هنوز آماری از تلفات نیروهای کرد در پی این حملات در دست نیست و گفته می‌شود این حملات پس از رسیدن نیروهای کمکی داعش از شهر رقه در شمال شرق سوریه و شهر تل‌ابیض صورت گرفت.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها