امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118530
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
«آیت الله شیخ جواد الخالصی»، از مدرسان مدرسه الخالصیه عراق و از مراجع دینی این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ...

«آیت الله شیخ جواد الخالصی»، از مدرسان مدرسه الخالصیه عراق و از مراجع دینی این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، آمریکا را متهم کرد که تلاش دارد، اهداف مورد نظر رژیم صهیونیستی در عراق و سوریه را با استفاده از دلارهای نفتی شیوخ عرب حوزه خلیج فارس محقق کند.

آیت الله الخالصی افزود: آمریکا نه تنها در بحران ایجاد شده در عراق و سوریه مقصر است، بلکه باید این کشور را عامل این فتنه و دلیل اصلی این بحران و قضایای پس از آن دانست و این سوال را مطرح کرد که مگر آمریکایی‌ها نبودند که کمیته‌ای در ترکیه برای جذب و پذیرش عناصر تروریستی از سراسر جهان تشکیل دادند تا آنها را راهی سوریه و اهداف صهیونیستی مورد نظر را در این کشور محقق کنند.

وی ادامه داد: جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا که اکنون هم پیمانان آمریکا را مورد حمله قرار می‌دهد و آنها را به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم می‌کند، همان کسی است که این هم پیمانان را به حمایت‌ و کمک مالی چند میلیارد دلاری از این گروه‌ها وادار کرد و این نشان می‌دهد که نقش آمریکا اجرای خواسته‌های خطرناک رژیم صهیونیستی در تجزیه و تقسیم جهان عرب است.

به اعتقاد این مرجع دینی عراقی قضیه دفاع و حمایت از عراق یا سوریه و مقابله با داعش دورغی آمریکایی است، چون هنگامی‌که بحران سوریه را ایجاد کردند، گفتند که 3 سال طول خواهد کشید، هم اکنون از 30 سال طول کشیدن مبارزه با تروریسم و داعش سخن می‌گویند که به معنای بی‌نتیجه بودن این حملات است.

اما درباره ارسال نیروهای نظامی آمریکایی به عراق شیخ الخالصی گفت: آنها از این موضوع بیم دارند، چون اگر غیر از این بود، این نیروها را تاکنون ارسال می‌کردند، از جهتی رئیس جمهوری آمریکا به خوبی از اشتباهات سلفش آگاه است، به همین دلیل غیر ممکن است که این خطاها را خود تکرار کند، چون مردم آمریکا آماده‌ چنین حضور نظامی نیستند، به گونه‌ای که نظرسنجی‌های کنونی بر این امر تاکید دارند، علاوه بر اینکه اوضاع اقتصادی آمریکا و هزینه‌های بالای جنگ اجازه ورود به چنین عرصه‌ای را به واشنگتن نمی‌دهد.

وی در خصوص نقش ترکیه در بحران کنونی عراق و سوریه نیز گفت: ترکیه نقشی مستقل در این بحران بازی نمی‌کند، چون آنکارا وابسته به آمریکاست، همانگونه که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نیز چنین نقشی دارند که تلاش می‌کنند، در قبال پرداخت هزینه‌های نظامی آمریکا در منطقه حکومت‌های خود را حفظ کنند.

آیت الله الخالصی در ادامه از موضع جمهوری اسلامی ایران تقدیر کرد و گفت: ایران امروز باید به این موضوع افتخار کند که عضو ائتلاف بین المللی موسوم به مبارزه با تکفیری‌ها به رهبری آمریکا نیست و ما در این میان به عنوان مسلمان باید وحدت و یکپارچگی خود، به ویژه در صفوف عراقی‌ها را تقویت کنیم، چون تنها با وحدت و یکپارچگی است که می‌توان با خطر تروریسم و داعش مقابله کرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها