امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118538
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۰
تعداد بازدید: 25
اشاره؛ گروه بین الملل و سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; : ایلیاناو الکساندر ویکتوراویچ مدیر موسسه « حرکت ضد جهانی سازی روسیه» ...

اشاره؛ گروه بین الملل و سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; : ایلیاناو الکساندر ویکتوراویچ مدیر موسسه « حرکت ضد جهانی سازی روسیه» Anti-Globalization Movement of Russia با حضور در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به سوالات خبرنگاران بین الملل و سیاست خارجی فارس در خصوص وضعیت در روسیه پس از تحریم غرب علیه این کشور، آینده روابط مسکو و اتحادیه اروپا، آینده روابط آمریکا و روسیه، وضعیت اقتصادی و اجتماعی اروپا و آمریکا، چشم انداز رابطه با جمهوری اسلامی ایران، تحولات منطقه بویژه سوریه و فلسطین پاسخ گفت. او که یک فعال مسیحی است و به دلیل ماهیت شغلی اش سفرهای متعددی به اروپا و خاورمیانه داشته و برای نخستین بار به ایران سفر کرده است در این مصاحبه از شگفتی خود نسبت به وضعیت خوب در ایران به رغم تحریم های غرب گفت و آرزو کرد که روسیه نیز بتواند از الگوی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تحریم غرب پیروی کند. ویکتوراویچ در این گفتگو صادقانه دو نکته گفت. یکی افشاگری و دیگری عذر خواهی. افشاگری اش در رابطه با فریب استالین از سوی صهیونیست ها برای ایجاد دولت جعلی اسرائیل در فلسطین بود  و عذرخواهی اش بابت اینکه روسیه  آنگونه که باید و شاید در قضیه تحریم های غرب علیه ایران در کنار تهران نبوده است. او البته آرزو کرد که  اگر ملت ایران از  روسیه دلخوری هایی از گذشته احیانا داشته اند از ان بگذرند و در مقابل سلطه استکباری غرب در کنار هم بایستند. رئیس موسسه حرکت ضد استکباری روسیه در این گفتگو مشاهدات خود از وضعیت اجتماعی واقتصادی در غرب را توصیف کرد و تحریم های ضد روسی و ضد ایرانی غرب را ناشی از وضعیت بد اجتماعی و اقتصادی غرب و تلاششان برای انحراف افکار عمومی از بحران های فزاینده داخلی به موضوعات سیاست خارجی دانست. این فعال روسی اروپائیان را مترسکی دانست که آلت دست آمریکا و سیاست های این کشور شده اند.

مشروح این گفت گوی جالب فارس با فعال سیاسی مدنی روسیه را در پی بخوانید:

 

 

اروپائیان برخلاف ادعایشان استقلال ندارند/ گوش به فرمان آمریکا هستند

ایلیاناو الکساندر ویکتوراویچ گفت: در خصوص تحریم روسیه از سوی اتحادیه اروپا به نظرم می رسد که این اتحادیه برخلاف ادعای خود هیچ گاه اتحادیه ای مستقل نیست بلکه گوش به فرمان آمریکاست وصحنه ساز  این شعارها و حرکت های ضد روسی و ضد ایرانی اروپا نیز آمریکایی ها  هستند. این تصمیمات توسط آمریکایی ها صادر می شود ولی به نام ملتهای اروپایی معرفی می گردد. من اخیرا سفری به اروپا داشتم و با مردم عادی ملاقات داشتم انها هیچ حرفی برضد روسیه نمی زدند. طبیعتا ملت اروپا می خواهند خوب زندگی کنندو نمی خواهند لجبازیهای سیاسی دامن گیر آنها شود.

اتحادیه اروپا بلغارستان را نابود کرد

وی تصریح کرد: رفتارها ضد روسی و ضد ایرانی اتحادیه اروپا از سوی دولت های این کشورها است و با این هدف صورت می گیرد که افکار عمومی مردمشان را از بحرانهای اقتصادی و اجتماعی  داخلی به سمت سیاست خارجی معطوف کنند تا مردم از رنج ها و بحران های که در این کشورها وجود دارد دور کنند. یک مثال می زنم در این باره. می دانید که بلغارستان جزو کشورهای اتحادیه اروپا در آمده است مثل کاری که می خواهند با اوکراین بکنند . اخیرا به این کشور سفر کردم برایم جالب بود بدانم بلغارستان با پیوستن به اتحادیه اروپا چه عایدش شده است.از یکی از شهروندان بلغاری پرسیدم  آیا بلغارستان عضو ناتو ست جواب مثبت بود. پرسیدم از عضویت ناتو چه چیزی عایدتان شده است؟  اکثر بلغاری ها در پاسخ به پرسش من با جک جوابم را دادند: گفتند ما تو فهرست هستیم !! ما فقط تو فهرست هستیم! یعنی نه تنها این عضویت  فایده ای برای ما نداشته بلکه بحران آفرین هم شده است.

مدیر موسسه « حرکت ضد جهانی سازی روسیه» افزود: ببینید اتحادیه اروپا فکر می کنید چگونه کشورهای اروپای شرقی را به عضویت خود در آورده است؟ با شعارها و وعده رفاه اقتصادی و رفاه اجتماعی اینکه با عضویت در اتحادیه اروپا وضع زندگی مردم بهتر خواهد شد. همین بلغارستان را مثال می زنیم. کشور بلغارستان سابق براین لبنیات و گوشت دام را خودشان تامین می کردند اما الان چه؟ الان نه تنها لبنیات و دام خود را باید از اتحادیه اروپا تامین کنند که صنعتشان هم نابود شده است. بجای این فکر می کنید به بلغارستان چه دادند؟ گفتند صنعت توریسم شما را تقویت می کنیم.. خب الان توریست هایی که به بلغارستان می روند فکر می کنید از اروپا هستند خیر؟ اینها اکثرشان از روسیه هستند یعنی حتی در صنعت توریسم هم کاری برای بلغارستان نکردند. بلغارستان را فریب دادند تا از ردیف هم پیمانان روسیه خارج کنند. فکر می کنید برای چه این بلا را به سر بلغارستان آوردند. دلیلش معلوم است. براساس طرح ترانزیت گاز روسیه به اروپا بلغارستان در مسیر این ترانزیت و در محور آن قرار داشت. با اجرایی شدن این پروژه میلیاردها دلار عاید دولت و ملت بلغارستان می شد و چه بسا بلغارها به یک قطب بزرگی در اروپا تبدیل می شدند. نتیجه چه شد تلاش کردند بلغارستان را با وعده  رفاه اقتصادی و اجتماعی فریب دادند و چنان فشاری بر رئیس جمهور این کشور وارد کردند که وی قرار داد با روسیه در باره ترانزیت گاز به اروپا را لغو کرد.

هدف اروپایی ها دور نگه داشتن مردم از بحرانهای داخلی و توجه به بحران خارجی است

وی گفت: من معتقدم این اقدامات ضد روسی و ضد ایرانی توسط اتحادیه اروپا با  این هدف صورت گرفته که مردم را از موضوع اصلی یعنی زندگی خوب به سمت یک موضوع ساختگی یعنی بحران سیاست خارجی منحرف کنند. مردم در اروپا مشکلات زیادی دارند منابع انرژی آنها بسیار کم هست.هرچه به سمت فصل سرما پیش می رویم مردم بیشتر با بحران های داخلی خود آشنا می شوند و لذا بحران سازی در عرصه سیاست خارجی دست آویزی است برای دور کردن آنها از مشکلات داخلی.

اگر وضعیت داخلی مردم اروپا خوب است چرا برای استقلال همه پرسی می گذارند؟

عضو انجمن دوستی روسیه و سوریه خاطر نشان کرد: به نظر شما مردم اروپا مشکلات داخلی ندارند؟ من به عنوان کسی کی از نزدیک با اروپایی ها ملاقات داشته و در آنجا رفت و آمد دارم و با سازمانهای مدنی ارتباط زیادی دارم ثابت می کنم که آنها از مشکلات رنج می برند. ببنید فکر می کنید اگر مردم از وضعیت خود در اروپا راضی بودند آیا در اسکاتلند به سمت همه پرسی برای استقلال می رفتند؟ یا مثلا در کاتالونیای اسپانیا چرا مردم زمزمه جدایی می کنند؟ آیا اگر وضعشان خوب است چه نیازی به استقلال و جدایی طلبی دارند؟ همین وضعیت در ایالت کبک کانادا نیز حاکم است. چرا آنها دنبال استقلال هستند؟  این استقلال طلبی ها نشان می دهد که در آنجا مردم از یک چیزهایی رنج می برند.

تحریم ها بر روسیه تاثیر ندارد برعکس اروپا را منزوی می کند

الکساندر ویکتوراویچ افزود: من قبول ندارم که روسیه از تحریم اروپا ضرر می بیند  باید قضیه را اینجوری گفت که غرب خودش را با این کار منزوی کرد. درواقع به خودش سخت گرفت و به انزوا برد. روسیه هیچ نیازی به اروپا ندارد چرا؟ چون همه منابع را در اختیار دارد. من این را منزوی شدن غرب می دانم. مَثَل غرب مَثَل کودکی است که زیاد بهانه جویی می کند و وقتی که می بیند کسی بهانه های او را گوش نمی کند اسباب بازی های خود را می زند و می شکند. روسیه مثل گذشته است مردم هیچ کمبودی در مسائل سوخت، غذا، رفاه و.. ندارند . غرب الان میوه های صادراتی خود به روسیه را به دریا می ریزد. خب چه کسی ضرر می کند روسیه یا اروپا؟. از جمله کشورهایی که در این زمینه ضرر کرده است کشور مجارستان است. این کشور روی میوه های خود حساب کرده است. اگر به روسیه نفروشد به کجا بفروشد. وقتی شما به دریا می ریزید چه کسی ضرر می بیند.

چرا تحریم ها ایران را ضعیف نکرد؟

وی تصریح کرد: سوال اینجاست چه کسی واقعا ضرر می بیند؟ ببینید ایران الان  چند دهه است که تحت تحریم آمریکا و اروپا است. خب ما الان آمده ایم به ایران. می بینیم که نه تنها در بیابان قرار نداریم بلکه انگار در مدرن ترین شهرهای جهان هستیم. همه مردم از آخرین تکنولوژی های تلفن همراه برخوردارند. ساختمان های بسیار زیبا با معماری های زیبا. همین ساختمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; واقعا تعجب مرا برانگیخته است . مردم ایران  دارای اطلاعات زیاد و تحصیلکرده هستند. شما که ایران را می بینید نمی توانید بگوئید این کشور تحت تحریم است. بخاطر همین من معتقدم  اقدام غرب در تحمیل تحریم ها در واقع منزوی کردن خود به دست خویش است. در واقع غرب مثل آن فردی است که شاخه ای را می برد که روی ان نشسته است و یا اینکه دارد چاهی می کند که در نهایت خود در ان چاه خواهد افتاد.

کالبد شکافی مشکلات اقتصادی و اجتماعی غرب

مشاور بین الملل در نهاد وابسته به ریاست جمهوری روسیه تاکید کرد: برخی از کشورهای اروپایی مثل فرانسه  تمام توان خود را متمرکز کرده اند که بنیان خانواده را حفظ کنند. از آنطرف هم قانون همجنس بازی را در مجالس خود وضع کرده اند. نتیجه آن می شود که جمعیت اروپا رو به پیری است چرا؟ چون دیگر هیچ زن و مردی با هم ازدواج نمی کنند تا فرزندی داشته باشند. در اروپا الان مرد با مرد و زن با زن ازدواج می کند. معنی آن این است که بنیان خانواده در اروپا از هم پاشیده است. این در حالی است که در اروپا افراد فرهیخته به نسبت دیگر جاهای دنیا بسیار زیاد است اما آنها هم نمی توانند برای این مشکل کاری بکنند.این وضعیت در آمریکا هم وجود دارد. در اروپا و آمریکا الان خانواده متشکل است  از دو پدر و یا دو مادر. دیگر چیزی به نام فرزند وجود ندارد. می دانیم که یک خانواده متشکل است از یک پدر و یک مادر و یک یا چند فرزند. اما در اروپا الان شکل خانواده به گونه ای دیگر است. براساس قانون غربی ها (هم جنس گرایی) هر یک خانواده متشکل است از دو پدر و یا دو مادر. خب این معضل کوچکی نیست الان نمی توانند این موضوع را حل کنند و کار از دستشان خارج است.

در اروپا تبلیغ درباره خانواده ممنوع است

وی گفت: اینکه می گویند در اروپا آزادی بیان است و هرکس هرکاری می خواهد می تواند بکند اینگونه نیست. من چندی پیش در ایتالیا به دعوت یک سازمان مدنی قرار بود در دانشگاه میلان درباره ارزش های اخلاقی سخنرانی کنم. وقتی در باره ارزش های اخلاقی ، خانواده و در مورد احترام به کشورهای کوچکتر جهان مثل سوریه و عراق شروع به سخنرانی کردم پلیس آمد و مرا بیرون انداخت. کجا ؟ ایتالیا. اما مطلع بودم که یک روز قبل از سخنرانی من یک میتینگی بود در باره همجنس بازی که اتفاقا به کمک دولت و با حمایت نیروهای پلیس بسیار خوب برگزار شد. چرا؟ چون قرار بود در آن در باره همجنس بازی تبلیغ کنند.

همجنس بازی تحت حمایت دولت و پلیس فرانسه

یا یک نمونه دیگر. در پاریس بعضی افراد بودند که تی شرت هایی به تن داشتند که روی آن شکل یک پدر یک مادر و یک بچه نقش بسته بود که نماد خانواده بود و داشت خانواده را تبلیغ می کرد. خب پلیس چکار کرد؟ آمد و این افراد را دستگیر کرد . فکر می کنید به چه اتهامی؟ باور نمی کنید؟ به اتهام اینکه علیه همجنس بازی تبعیض شده است. این افراد را به اتهام ترویج تبعیض دستگیر و روانه زندان کردند.!

بیکاری در آلمان پس از ورشکستگی شرکتها در نتیجه تحریم ها

این روزنامه نگار روسی تصریح کرد:‌یا نمونه دیگری در باره اقتصادی مثال بزنم. شرکت های آلمانی  حجم بزرگی از صادرات میوه به روسیه را برعهده دارند. سفری به آلمان داشتم و با یکی از مدیران شرکتهای صادر کننده میوه به روسیه ملاقاتی کردم این فرد صحبتی در باره سیاست های آمریکا و ضررهای اقتصادی شرکت های اروپایی از باب تحریم کرد که خیلی جالب بود و نشان می دهد که اروپایی ها به رغم تبلیغاتی که از استقلال در تصمیم گیری می کنند در این باره اصلا استقلالی ندارند. به گفته او وقتی موضوع اوکراین پیش آمد آمریکایی ها به خانم مرکل صدراعظم آلمان در باره صادرات به روسیه هشدار دادند و مرکل هم به بازرگانان آلمانی فشار اورد که صادرات میوه به روسیه را متوقف کنند.به گفته او این تصمیم باعث شد شرکت های آلمانی با زیان های زیادی مواجه شوند و ناچار کارکنانشان را اخراج کردند.در نتیجه بیکاری زیاد شد. خب این نشان می دهد که اروپایی ها خواسته یا ناخواسته به شهروندان خود هم رحم نمی کنند. شرکت های آلمانی هم وقتی صادرات به روسیه تحریم شد ضررهای زیادی دیدند. اتحادیه اروپا در مقابل این تحریم وعده کمک یک میلیارد و 500 میلیون یورویی  به شرکت صادر کننده میوه به روسیه را داد و اعلام کرد که جبران می کند. به گفته این مدیر آلمانی پس از گذشت چند ماه از این رقم وعده داده شده تنها 400 میلیون یورو پرداخت شد و یک میلیارد و 100 میلیون یورو ضرر همچنان به قوت خود باقی است.

مردم روسیه پس از تحریم گفتند: آمریکا متشکریم

مدیر موسسه حرکت ضد جهانی سازی روسیه تاکید کرد:  پس از تحریم های آمریکا و اروپا علیه روسیه در مسکو  بر روی دیوارها، پرچم ها، دست نوشته ها ، دیوار نوشته ها و تابلوهایی از سوی مردم نصب شد که روی ان خطاب به اروپا و آمریکا نوشته شده است : از شما بابت تحریم متشکریم. تحریم ها باعث شد ما روی اقتصاد داخلی خود بیشتر متمرکز شویم. معتقدم وضع روسیه زمانی بدتر شد که وارد سازمان تجارت جهانی شد. از زمانی که روسیه وارد این سازمان شد رکود اقتصادی ما آغاز شد اما وقتی تحریم شروع شد رشد اقتصادی روسیه از سرگرفته شد دقیقا مثل ایران. الان ببینید آسیب های شما از مشکلات اقتصادی جهانی بسیار کمتر از اروپا است چرا چون شما مرهون اتکای به خود هستید.

طرفداران اعتماد به آمریکا اظهارات کرزی و سرنوشت صدام و قذافی را حتما بخوانند

وی گفت: ما باید تاریخ را زیاد مرور کنیم چرا چون تلاش باید شود تا از تکرارها ممانعت شده و از انها درس بگیریم. در مورد اینکه غرب قابل اعتماد است یا روسیه کافی است که به صفحات تاریخ نگاه کنیم. هر کشوری که به غرب نزدیک شده ضرر دیده است . به سرنوشت صدام و قذافی نگاه کنید. به وضعیت ملت های آمریکای لاتین نگاه کنید. مردم این کشورها چه زیان هایی دیده اند. معتقدم فکر صهیونیسم، و فکر استکبار هیچ تغییری نکرده است. آن فکر چیست؟ آنها هرکاری برای تحقق منافع خود می کنند. نمونه زنده تری از بی اعتمادی به غرب را مثال می زنم. آقای حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان را خوب می شناسید آمریکایی ها او را برای ریاست جمهوری کاملا تایید کردند و کرزی با حمایت آمریکایی ها رئیس جمهور افغانستان پس از اشغال شد. سخنان او در روزهای اخر ریاست جمهوری اش بسیار جالب است. کرزی بیش از هرکس دیگری آمریکایی ها را می شناسد . چنین کسی اعلام می کند که جنگ هایی که الان در افغانستان است مسبب اصلی اش آمریکایی ها هستند. دوباره تاکید می کنم این حرف را کسی می زند که آمریکایی ها را خوب می شناسد و با آنها سالها است دارد کار می کند.

غرب نمی خواهد ملت های ایران روسیه به هم نزدیک شوند

این فعال سیاسی و مدنی روسیه گفت: من هم معتقدم که تلاش می شود میان ایران و روسیه نوعی بی اعتمادی را ترویج کنند. هم در روسیه کسانی هستند که می گویند نباید به ایران نزدیک شد و هم در ایران کسانی هستند که موضوع بی اعتمادی به روسیه را تبلیغ می کنند. ولی شما بیاید ببینید از زمانی که انقلاب کردید دشمن شما که بوده است. آمریکا یا روسیه؟ روسیه سیاستش صلح و ثبات برای ملت های منطقه تقویت سطح رفاه اجتماعی و اقتصادی است. روسیه به کشوری حمله نکرده و کشوری را تخریب نکرده است. اما آمریکا چه ؟ آمریکا الان روحیه خشونت گرایی را در منطقه راه انداخته است. به نظر من این سیاست غرب است که نمی خواهد دو ملت ایران و روسیه به هم نزدیک شوند بلکه می خواهند آنها همیشه از هم جدا باشند.

هم آمریکایی ها و هم صهیونیست ها اشغالگر هستند

به عنوان یک فعال سیاسی و مدنی می گویم که اینگونه نیست که در روسیه نسبت به ایران اعتمادی نباشد. من حس می کنم که ما داریم به هم نزدیک می شویم. ما مثل آمریکایی ها که آمدند آمریکا را غصب کردند و بومیان آن را بیرون کردند نیستیم. ما مثل صهیونیست ها نیستیم که آمدند سرزمین فلسطین را اشغال کردند و خودشان را برگزیده ترین مخلوق می دانند و بقیه را حیوان می پندارند. روسیه قائل به احترام متقابل با کشورها است.

سیاست خارجی جدید روسیه مبتنی بر نزدیکی با ایران است

عضو انجمن دوستی روسیه و سوریه گفت: روسیه از سال 2012م  سیاست خارجی جدیدی را آغاز کرده است که بنای آن نزدیکی به ملت های منطقه است. دقیقا زمانی که نوک موشک های آمریکا به سمت سوریه جهت داده شده بود. از همین جا بود که روسیه سیاست نزدیکی به ایران را آغاز کرد و به ایران اعتماد کرد. اگر تا قبل از این تاریخ ملت ایران دلخوری هایی از روسیه دارند و ما نتوانستیم کمکی به ایرانی ها بکنیم من به عنوان یک شهروند روس از شما عذرخواهی می کنم ما در حال معالجه و درمان خود بودیم و کاری از دست مان بر نمی آمد. اما الان روسیه تصمیم خود را گرفته است. بعد از فروپاشی شوروی ما 20 سال مشغول ساخت و ساز و ایجاد نظم توی کشور خود بودیم.

بخاطر عدم حمایت روسیه از ایران در موضوع تحریم ها عذرخواهی می کنیم/ درحال معالجه بودیم

وی اظهار داشت: اگر روسیه در مورد تحریم های غرب علیه ایران نتوانست برای ایران کاری بکند من به عنوان نماینده یکی از موسسات این کشور از ملت ایران عذرخواهی می کنم. ما معتقدیم تحریم ها نه تنها ایران را نکشت بلکه این کشور را قوی تر کرده است. ژاپنی ها مثل معروفی دارند و اینکه می گویند چیزی که ما را نمی کشد حتما ما را قوی تر می کند و لذا من فکر می کنم تحریم ها ایران را قوی تر کرده است و شما به عنوان یک ایرانی این را بهتر از من می فهمید. امیدوارم که افکار عمومی ایران در این باره قضاوت درستی کنند.

 

حس استکبار ستیزی در روسیه افزایش یافته است

مدیر موسسه حرکت ضد جهانی سازی روسیه تصریح کرد: در 1000 کیلومتری مسکو در نزدیکی های مرز اوکراین جنگ وحشتناکی در حال رخ دادن است. مردم روسیه بلافاصله پس از این رویداد مثل بسیجی های شما داوطلبانه رفتند به مرزهای اوکراین  تا با فاشیست های طرفدار سیاست آمریکا مبارزه کنند. جالب بدانید که در میان این داوطلبان شهروندانی از صربستان، ایتالیا و.. داوطلبانه رفته اند به اوکراین تا علیه طرفداران سیاست های آمریکا مبارزه کنند. تاکید می کنم که این ها نظامی نیستند بلکه بطور داوطلبانه عازم این مناطق شده اند و این نشان می دهد که در روسیه حس آمریکا ستیزی تا چه اندازه بالا است. شاید شما بگوئید که چرا الان روس ها حس استکبار ستیزی دارند. در روسیه یک ضرب المثل است که می گوید « تا صاعقه نشده یک مسیحی متدین دست به دعا برنمی دارد» و من معتقدم این صاعقه الان هم در اوکراین و هم در سوریه برای روس ها به صدا درآمده است.

با تحریم های غرب علیه ایران مخالفیم

وی گفت: من از روسیه به تهران آمده ام و حامل این پیام به موسسات ایرانی هستم که با هم همکاری داشته باشیم. ما در روسیه مخالف تحریم های غرب علیه ایران هستیم. معتقدیم تحریم علیه ایران تحریم علیه خود اروپا است. اگر ایران و روسیه که الان هر دو از سوی غرب  مورد تحریم واقع شده اند با هم متحد شوند اساسا مفهومی به نام تحریم نباید تلفظ  کنند.

استالین فریب صهیونیست ها را خورد

این شهروند روسی گفت: در روسیه مردم متدین، مسیحی، یهودی و معتقدی بودند که  آداب رسومی هم داشتند و برای زیارت به فلسطین می رفتند که آن موقع اسرائیلی وجود نداشت. فلسطینی ها هم با آغوش باز از این روس ها استقبال می کردند تا اینکه جرقه های جنگ شروع شد. آن زمان استالین که خود یک یهودی بود رهبر شوروی بود. یهودی های شوروی در نهایت استالین را متقاعد کردند که یهودی ها باید یک کشوری داشته باشند ان هم در فلسطین و استالین هم فریب یهودیان را خورد. روسها اگرچه فریب خوردند و اسراییل را به رسمیت شناختند اما بعدها به این فریب پی بردند و در جنگ های اسراییل و اعراب همواره در کنار اعراب بودند. ما اخیرا  در روسیه روزی را جشن گرفتیم تحت نام 30 سالگی حضور ارتش روسیه در سوریه. در سال 1985 م شماری از نیروهای روسیه به همراه تجهیزاتی چون  s200  در شهر حمص سوریه مستقر شدند تا از حمله احتمالی اسراییل به سوریه جلوگیری کنند. نوک این موشکها را به سمت تل اویو نشانه رفته بودیم.

تحریم ها علیه غزه را محکوم می کنیم

علاوه براین ما جنگ در غزه و تمامی تحریم ها علیه این منطقه را محکوم می کنیم. ما طرفدار این قضیه هستیم که نیروهایی در فلسطین پیدا شوند که به این جنگ 67 ساله خاتمه بدهند. ما مخالف این هستیم که اسراییل بمب هسته ای داشته باشد. چرا صهیونیست ها اجازه نمی دهند که بازرسان سازمان انرژی اتمی از تاسیسات آنها بازرسی کنند. این واقعا مسخره است فردی مثل نتانیاهو در سازمان ملل نقاشی ای را نشان می دهد و ایران را متهم به داشتن بمب هسته ای می کند در حالی که خودش به آن عمل نمی کند.

صهیونیستها را به رسمیت نمی شناسیم

من به عنوان یک مسیحی با یهودیانی که در دیگر کشورها هستند مخالفتی نداریم اما صهیونیستها را قبول نداریم و آنها را به رسمیت نمی شناسیم و حتی آدم حسابشان نمی کنیم.

همکاری باایران راهکار مبارزه با تروریسم در منطقه

صهیونیستها از تروریسم در سوریه حمایت می کنند فکر می کنم با همکاری با ایران ما می توانیم بسیاری از مشکلات منطقه ای را حل کنیم.

انتهای پیام/ش

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها