امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11854
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 180
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مدیر عامل شرکت فناوری‌های روسیه گفته کشورش خواستار انعقاد تفاهمنامه مصالحه با ایران در پرونده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مدیر عامل شرکت فناوری‌های روسیه گفته کشورش خواستار انعقاد تفاهمنامه مصالحه با ایران در پرونده «اس ـ 300» است.

بنا به گزارش شبکه خبری ریانووستی، «سرگئی چمزوف» مدیر عامل شرکت فناوری‌های روسی موسوم به «روس‌تک» که یک موسسه دولتی طراحی، تولید و صادرات فناوری‌های پیشرفته غیرنظامی و نظامی است اظهار داشته این تصمیم بر اساس آن گرفته شده که امکان برنده شدن روسیه در دادگاه رسیدگی به شکایت ایران در خصوص عدم اجرای قرار داد فروش سامانه‌های موشکی پدافند هوایی «اس ـ 300» اندک است.

وی گفت: «در حال حاضر تحقیقات قضایی در دادگاه حکمیت سوئیس جریان دارد و متأسفانه امکان برنده شدن ما در دادگاه اندک است. اکنون ما تلاش می‌کنیم تفاهمنامه مصالحه با طرف ایرانی منعقد کنیم اما فعلاً این تلاش ما نتیجه نداشته است.»

ایران در رابطه با قضیه لغو قرارداد تحویل سیستم های «اس ـ 300» یک شکایت 4 میلیارد دلاری را علیه «روس آبارون اکسپورت» شرکت دولتی صادرات و واردات تسلیحات و تجهیزات نظامی روسیه به دادگاه بین المللی حکمیت در سوئیس تقدیم کرده است.

قرارداد تحویل سیستم های «اس-300» در اواخر سال 2007 میلادی امضا شد و قرار بود روسیه 5 آتشبار از این سیستم های موشکی پدافند هوایی به ارزش حدود 800 میلیون دلار را به ایران تحویل دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها