امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118540
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن روحانی رئیس جمهور دیشب در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم به تشریح برخی از مسائل کشور پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن روحانی رئیس جمهور دیشب در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم به تشریح برخی از مسائل کشور پرداخت.

روحانی در پاسخ به سؤالی در مورد تک رقمی شدن نرخ بیکاری، اشتغال را مسئله مهم کشور برشمرد و گفت:‌ رشد و رونقی که ما به دنبال آن هستیم اشتغال را در پی خواهد داشت، البته معنی‌اش این نیست که به محض اینکه از رکود خارج شدیم به عدد بزرگی در حوزه اشتغال برسیم زیرا به عنوان مثال وقتی امروز کارخانه‌ای با 70 درصد ظرفیت کار می‌کند کسی را اخراج نکرده است و فردا که ظرفیت خود را به 100 درصد خواهد رساند نیز لزوماً کسی را استخدام نکرده پس اشتغال با یک فاصله‌ای پس از رفع رکود تحقق می‌یابد

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت مسئله اشتغال گفت: رشد و رونق یکی از مهمترین آثارش اشتغال است،باید بگویم با توجه به رونق گردشگری، در این حوزه اشتغال بالارفته است و ما به دنبال جذب صاحب نظران این حوزه به طور مثال در زمینه هتل داری هستیم.

وی ادامه داد: مثلاً در هتل‌داری نیاز به نیرو داریم اما به اندازه کافی در اختیار نداریم یا در گردشگری نیاز ما به کسانی که ابنیه تاریخی را معرفی کنند بیش از این است.

روحانی در رابطه با وضعیت اشتغال نیز تصریح کرد: بر مبنای آنچه وزارت کار در مورد بیمه های جدید امسال می‌گوید شاهد کاهش افرادی هستیم که به دنبال بیمه بیکاری می‌آیند و این یعنی بیکاری کاهش یافته است. همچنین بیمه‌های جدید برای کارفرما و کارگرها اضافه شده است.

وی بیان داشت: بر اساس گزارش وزارت کار در شش ماهه گذشته تقریبا بالای 400 هزار اشتغال جدید اعلام شده است یعنی 80 هزار کاهش و 430 هزار افزایش اشتغال داشته‌ایم که امید است این مسیر در شش ماهه دوم سال ادامه یابد.

روحانی افزود: این‌که دربحث اشتغال بیکاری ما تک رقمی شده بسیار خوشحال کننده است و امیدواریم آن را نگه داریم و کاهش دهیم.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها