امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118553
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عین‌العرب، این تعداد از ساکنین عین‌العرب (کوبانی) به اتهام ورود غیر قانونی به خاک ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عین‌العرب، این تعداد از ساکنین عین‌العرب (کوبانی) به اتهام ورود غیر قانونی به خاک ترکیه در حبس نیروهای نظامی ارتش ترکیه قرار گرفته‌اند.

مصطفی بالی روزنامه‌نگار اهل عین العرب (کوبانی) که در جمع محبوس شدگان حصور دارد به خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در این باره گفت: نزدیک به 9 روز است که ارتش ترکیه ما را در استادیوم پیرسوس محبوس کرده و اجازه خروج به کسی را نمی‌دهد.

این روزنامه‌نگار اضافه می‌کند: ارتش ترکیه به اتهام اینکه این افراد همسو با سیاستهای حزب همبستگی دموکراتیک در سوریه هستند اجازه خروج را نمی‌دهد و در مقام پاسخ اعلام کرده‌اند که خروج این افراد که در بین آنها 31 زن و چندین کودک وجود دارد منوط به مجوز هیات دولت ترکیه است.

مصطفی بالی می‌گوید که افراد مستقر در این استادیوم به شدت مورد کتک کاری و توهین نظامیان قرار می‌گیرند. آنها به این افراد می‌گویند که یا باید به کوبانی برگردید یا اینکه در حبس باقی بمانید.

وی افزود: علت محبوس کردن ما را هم دیر خارج شدن از کوبانی اعلام می‌کنند و می‌گویند که شما چون طرفدار حزب همبستگی دموکراتیک هستید دیر از شهر خارج شدید و در خصوص عدم کنترل شهر توسط داعش، اخبار دروغین به رسانه‌ها می‌دادید.

این روزنامه‌نگاران از همه کشورهای منطقه و سازمانهای حقوق بشر و سازمانهای روزنامه‌نگاری خواست برای جلوگیری از تضییع حقوق این افراد اقدامی انجام دهند چرا که از کمترین خدمات انسانی برخوردار هم نیستیم و به شکل بسیار توهین آمیزی با ما برخورد می‌شود. ضمن اینکه برخی از نظامیان ترکیه با ظاهری شبیه تروریستهای داعش به ما حمله می‌کنند و در کتک کاری‌های خویش از باتوم استفاده می کنند و مردم را تهدید به مرگ می‌کنند.

به دلیل ممانعت ارتش ترکیه از تصویربرداری از محبوس شدگان، مصطفی بالی روزنامه نگار عکس‌های زیر را که با موبایل گرفته شده است در اختیار خبرنگار فارس قرار داده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها