امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118554
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 27
حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی استاد فقه و حقوق اسلامی دانشگاه امام صادق(ع) و از شاگردان مرحوم آیت‌الله سیدحسین سعادت مصطفوی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و ...

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی استاد فقه و حقوق اسلامی دانشگاه امام صادق(ع) و از شاگردان مرحوم آیت‌الله سیدحسین سعادت مصطفوی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: آیت‌الله مصطفوی از اساتید قدیمی و ریشه‌دار دانشگاه امام صادق(ع) بود، ایشان یک روحانی با سواد و پدر بزرگوارشان از مراجع تقلید و شاگردان آقا ضیاء عراقی بودند.

وی با اشاره به اهمیت فقه و اصول در تفکر مرحوم آیت‌الله مصطفوی گفت: ایشان شاگردان زیادی پرورش دادند، علاوه بر این خطیب و منبری بسیار مجرب و مؤثری بودند.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به عمق علمی منبرهای آیت‌الله مصطفوی گفت: بنده شخصاً پای منبرهای ایشان می‌نشستم، در ایام خاص چون محرم، ماه مبارک رمضان و ...، ایشان عمرشان را در راه تعلیم و تربیت دانشجو، فضلا و طلاب گذاشتند و در این عرصه‌ها به واقع محق بودند.

این استاد دانشگاه امام صادق(ع)، آیت‌الله مصطفوی را عالمی وارسته برشمرد و افزود: در پاکی و درستی ایشان، همه کسانی که این شخصیت را می‌شناختند نظر می‌دهند، بنده شخصاً از سال 78 که پا به دانشگاه امام صادق(ع) گذاشتم، به این علت که رشته بنده فقه و ایشان هم استاد فقه بودند، ارتباط داشتم و با ایشان از نزدیک آشنا بودم و پیشتر نیز پای منبرهای ایشان می‌نشستم.

وی درباره نحوه ارتباط ایشان با شاگردانشان توضیح داد: ایشان مثل یک پدر که با فرزندانش رفتار می‌کند، همان طور دلسوزانه و مهربان با شاگردانش رفتار می‌کرد، اینجاست که تفاوت یک استاد متدین و غیر متدین مشخص می‌شود، چرا که ایشان عالمانه دلسوز بود و شاگردانش را دوست داشت.

وی بهترین خاطره از آشنایی با آیت الله مصطفوی را در دوران جوانی و پای منبرهای ایشان توضیح داد و گفت: برای نخستین بار که ایشان را دیدم، پای منبرشان در منزلی اوایل انقلاب، شمال شهر تهران رفتم، بنده این طور منبر کم رفته بودم، بسیار دل انگیز بود و مباحث علمی خوبی مطرح شد، هم منظم و هم صدایشان گیرا بود و به شدت مرا تحت تأثیر قرار داد، از آنجا با آیت‌الله مصطفوی آشنا شدم و بعدها هم در دانشگاه امام صادق(ع) شاگردشان شدم، روح ایشان قرین آرامش باشد.

به گزارش فارس، مراسم تشیع پیکر آیت‌الله مصطفوی فردا (چهارشنبه 23 مهر ماه) ساعت 9 صبح از مسجد دانشگاه امام صادق(ع) انجام می‌شود و پیکر مطهرشان در امامزاده عبدالله تدفین خواهد شد.

همچنین مراسم یادبود نام و یاد ایشان روز جمعه (25 مهر ماه) ساعت 10 تا 12 در حسینیه نیاوران، مراسم شب هفت دوشنبه آینده (28 مهر) ساعت 15 تا 17 در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) و جمعه آینده (2 آبان) نیز ساعت 15 تا 17 در مسجد قبا برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها