امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118571
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه مراسم تشییع 7 شهید سانحه سقوط هواپیمایی ناجا در مورد علت سقوط این ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه مراسم تشییع 7 شهید سانحه سقوط هواپیمایی ناجا در مورد علت سقوط این هواپیما اظهار داشت: چیز جدیدی برای گفتن نداریم؛ حادثه تا آنجا که باید اطلاع‌رسانی شود به موقع اطلاع داده شد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تیم فنی علت سانحه را بررسی می‌کند؛ بنابراین ما به این سرعت نمی‌توانیم دلایل سقوط را بیان کنیم و باید منتظر اعلام نتایج باشیم.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: ما از این هواپیما 5 فروند به صورت فعال داریم ولی هم‌اکنون خواسته‌ایم بجز پرواز آزمایشی پرواز دیگری با این هواپیما انجام نشود تا تیم بررسی صحنه نتایج را مشخص کند.

وی ادامه داد: کلا از این نوع هواپیما تعداد قابل توجه‌ای در دنیا وجود دارد و این نوع هواپیما، یک هواپیمای کم سانحه و ایمن است ولی عمر بالای وسایل پروازی شاید نقطه آسیب باشد.

سردار احمدی‌مقدم تصریح کرد: پروازهای ناجا با دقت بررسی می‌شود و در همین پرواز نیز خلبان سرهنگ بود که نشان از مهارت‌های لازم ایشان و ساعت‌های پروازی زیاد با این هواپیما بوده است.

وی از دولت تقاضا کرد که وسایل پروازی جدید و پرظرفیت را در اختیار ناجا قرار دهد.

وی با بیان این مطلب که ناجا برای انجام فعالیت‌های خود اعم از عملیات، امداد و پشتیبانی با توجه به گستردگی کشور نیاز به وسایل پرونده در هواناجا دارد، گفت:‌ در این 7،8 سال با حمایت دولت 20 فروند بالگرد با حدود سنی 10 و 15 سال وارد خدمت شده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: بالگردهای قدیمی هم‌اکنون در ناجا کار آموزش را انجام می دهند و وسایل سبک هم برای گشت انجام می‌شود.

سردار احمدی‌مقدم با بیان اینکه این نوع هواپیما قیمتش در حدود 10 میلیون دلار است، گفت: همین هواپیمای سقوط کرده هواپیمای گرانی است و برای پرواز نسبتا ایمن است و در هر صورت باید تلاش کرد. هواپیمای جدید جایگزین هواپیمای قدیم شوند.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد اظهارات رسانه‌های بیگانه مبنی بر حمله تروریستی به این هواپیما اظهار داشت:‌ بقایای هواپیما معلوم است و این هواپیما در 19 هزار پایی پرواز می‌کرد، نوع سلاحی که افراد حمل می‌کنند حداکثر بردش زیر 12 هزار پاست و برای زدن این هواپیما موشک بزرگ نیاز بود و بقایای این هواپیما فرضیه را مردود می‌سازد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: خرابکاری صحت ندارد، چرا که آتش‌سوزی و انفجار نداشتیم و موتورها خاموش شدند. شاید اگر روز بود و عوارض زمین بیشتر معلوم بود قطعا هواپیما می‌توانست روی زمین بنشیند.

ادامه دارد

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار