امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118574
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 20
مسعود سلطانی فر در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به اینکه چرا برای اجرایی شدن طرح لغو روادید با ...

مسعود سلطانی فر در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به اینکه چرا برای اجرایی شدن طرح لغو روادید با کشورها به منظور توسعه گردشگری کشور عزم جدی وجود ندارد؟ اظهار داشت: ما چند وزارتخانه و سازمان هستیم که در کارگروه لغو روادید نظراتمان را ارائه می‌کنیم هر سازمان و وزارتخانه هم بر اساس استدلالهایش یک تعداد کشور را برای لغو روادید، معرفی کرده است.

وی افزود: وزارت امور خارجه که متولی اصلی است یک سری ضوابط و مقررات برای خودش دارد که آنها معتقدند ما برای حفظ پرستیژ سیاسی‌مان خیلی مواقع شاید مصلحت نباشد که یک طرفه لغو روادید کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: لغو روادید برای ورود به ایران مستلزم این است که آنها هم برای ما تسهیلات در نظر بگیرند، این حرف، حرف درستی است.

سلطانی فر تصریح کرد: لغو روادید با کشورها در مبادی دیپلماتیک در حال پیگیری است.

معاون رئیس جمهور در پاسخ به اینکه آیا می‌توان امید داشت حداقل با چند کشور محدود در این دولت، لغو روادید انجام شود؟ گفت: این موضوع منوط به همکاری کشورهاست وزارت خارجه ما می‌گوید که زمانی می‌تواند این کار را انجام دهد که کشورهای مقابل هم، این تسهیلات را قائل شوند اگر قرار باشد ما برای اتباع یک کشور این امتیاز لغو روادید را قائل شویم آنها هم برای ما باید قائل شوند.

سلطانی فر در ادامه تأکید کرد: حفظ پرستیژ سیاسی کشور و مردم ما اقتضای این قضیه را دارد. به هر حال باید این رایزنی‌ها انجام گیرد تا به سرانجام برسد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، موضوع لغو روادید با کشورها در جهت توسعه گردشگری ایران طرحی است که از دولت‌های گذشته مطرح شده و هنوز به نتیجه نرسیده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها