امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118575
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) و ایران به مهلت 24 نوامبر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) و ایران به مهلت 24 نوامبر برای رسیدن به توافق نهایی هسته‌ای نزدیک می‌شوند و دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به دموکرات‌های سنا متوسل شده است تا تلاش جمهوری‌خواهان کنگره برای به دست آوردن حق رأی در هرگونه توافق نهایی با ایران را بلوکه کنند.
جمهوری‌خواهان کنگره در تلاش هستند تا دولت آمریکا را موظف کنند تا قبل از هرگونه توافق نهایی با ایران در خصوص برنامه هسته‌ای این کشور، کنگره را در جریان قرار دهد و کنگره نیز اجازه داشته باشد در صورتیکه توافق نهایی با استانداردهای آنها هماهنگ نباشد، با آن مخالفت کنند.
در اواخر ماه ژوئیه، «باب کراکر»، «لیندسی گراهام»، «مارکو روبیو» و «جان مک‌کین» نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره که در سیاست‌ خارجی آمریکا نقش مهمی دارند، لایحه «قانون ۲۰۱۴ مذاکرات هسته‌ای ایران» را معرفی کردند.
لایحه فوق الذکر،  دولت آمریکا را موظف می‌کند که هرگونه توافق با ایران در زمینه برنامه هسته‌ای را سه روز قبل از نهایی شدن به سنا بفرستد تا بررسی‌های لازم بر روی آن انجام گیرد.
وال استریت ژورنال گزارش کرد، این لایحه همچنین یک مکانیسم سریع برای تحمیل مجدد تحریم‌ها علیه ایران در صورتیکه از اجرای توافق نهایی سر باز زند نیز قرار داده است.
برخلاف لوایح پیشین تحریم‌ها، این لایحه موفق نشده است حمایت دموکرات‌ها را به دست آورد. سناتور «رابرت منندز» سناتور نیوجرسی، رئیس کمیته روابط خارجی سنا حاضر به همکاری در زمینه این لایحه نشد. کاخ سفید نیز در تلاش است از این مسئله استفاده کند و حمایت دموکرات‌ را در توافق نهایی هسته‌ای با ایران جلب کند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها