امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118605
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۴
تعداد بازدید: 62
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر خارجه انگلیس در گفتگو با روزنامه کریستین ساینس مانیتور گفت: «انگلیس به آمریکا کمک خواهد کرد تا یک ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر خارجه انگلیس در گفتگو با روزنامه کریستین ساینس مانیتور گفت: «انگلیس به آمریکا کمک خواهد کرد تا یک ارتش نیابتی در سوریه تشکیل دهد که بتواند هم با داعش و هم با نیروهای بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه بجنگد.»
وی افزود: « انگلیس احتمالاً به کمپین بمباران تحت حمایت آمریکا در سوریه می‌پیوندد اما هدف نهایی مداخله نظامی در جنگ داخلی سوریه باید سرنگونی بشار اسد باشد.
فیلیپ هاموند با رد ایده همکاری با دولت سوریه به دلیل دشمنی مشترک انگلیس و دمشق با داعش گفت: «در این بخش از جهان، موضوع این نیست که دشمن دشمن من، دوست من است. دشمن دشمن من کسی است که من پس از شکست دشمنم، به آن رسیدگی می‌کنم.
وزیر انگلیسی همچنین گفت: «هدف برنامه تحت حمایت آمریکا این است که در سال اول 15 هزار "شورشی میانه‌رو" را آموزش دهد و پس از آن آنها وارد گروه‌های تحت فرمان ارتش آزاد سوریه می‌شوند. این نیرو چندان زیاد نیست اما برای اینکه بتواند شرایط جنگ زمینی را تغییر دهد، کافی است.»
هاموند در ادامه افزود: «با ایجاد یک ارتش میانه‌رو، غرب می‌تواند از توازن قوا به نحوی که در آن عناصر رژیم(سوریه) برای ممانعت از تکرار اتفاقات عراق خواهان راه حل سیاسی باشند، ترغیب شوند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها