امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118615
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 78
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اخضر ابراهیمی نماینده سابق دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در سخنانی در موسسه تحقیقاتی

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اخضر ابراهیمی نماینده سابق دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در سخنانی در موسسه تحقیقاتی چتم‌هاووس انگلیس با بیان اینکه رئیس جمهور سوریه تردیدی در پیروزی نداشت گفت: بشار اسد و طرفدارانش همیشه فکر می‌کردند که درحال پیروزی هستند و تقریبا هیچگاه به طور جدی در مذاکرات حضور نداشتند.

ابراهیمی با بیان اینکه داعش از عراق فعالیت خود را آغاز کرد نه سوریه، تاکید کرد که بجای اینکه اصرار کنیم داعش به دلیل اقدامات ایران ایجاد شده ما نیاز داریم در کنار هم مانع از پیشروی داعش شویم و ما در این زمینه باهم صحبت نمی‌کنیم.   

وی با اشاره به اینکه بشار اسد مطلقا به دنبال بازپس‌گیری تمام سوریه بود، تاکید کرد که بشار اسد جز در برهه‌ای در اواخر سال 2012 مذاکات صلح در سوریه را جدی نمی‌گرفت.

ابراهیمی با اشاره به اینکه نفوذ ایران در سوریه بنابر اظهار سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه بیش از کرملین است، گفت: نفوذ روسیه در دمشق از نفوذ آمریکا در تل‌آویو کمتر است.

وی در ادامه افزود: من فکر نمی‌کنم که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نخواهد در سوریه دخالت نظامی کند.

نماینده بان کی‌مون در امور سوریه که از دو سال قبل به این سمت گمارده شد و سرانجام تابستان امسال پس از ناموفق برگزار شدن کنفرانس ژنو 2 وادار به استعفا شد، گفت: آتش‌بس‌های در مناطق محدود بخشی از تاکتیک نظامی بشار اسد است و نه بخشی از آتش‌بس فراگیر.

وی تاکید کرد که ما نیاز به طرح صلحی فراگیر با مشارکت همسایگان سوریه داریم اما دستور کارهای آنها متفاوت است با این حال باید سوریه را در اولیوت قرار دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار