امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118619
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وال استریت ژورنال، شرکت نفت «انی ایتالیا» ENI برای اولین بار بعد از ۲ سال از ایران نفت وارد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وال استریت ژورنال، شرکت نفت «انی ایتالیا» ENI برای اولین بار بعد از ۲ سال از ایران نفت وارد کرده است.
به گفته یک مقام نزدیک به این موضوع، ایتالیا در ماه جولای و تحت معافیت موقت از تحریمهای اتحادیه اروپا، یک محموله نفتی از ایران دریافت کرده است.
براساس گزارش وال استریت، این موضوع نشان دهنده تسهیل اندک محدودیتهای تجاری شدید بین ایران و غرب بعد از توافق موقت ژنو است.
این منبع آگاه گفته؛ این محموله به عنوان رفع بخشی از محدودیتهای اتحادیه اروپا علیه صادرات نفت ایران و برای بازپرداخت بخشی از بدهیهای ایران است. در سال ۲۰۱۲ ایران موظف شد در قبال توسعه یک میدان نفتی خود توسط این شرکت ایتالیایی ۲ میلیارد دلار به آن پرداخت کند.
شرکت انی پیش از این نیز تلاشهایی برای دریافت محموله های نفتی از ایران انجام داده بود.
سازمان بین المللی انرژی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که ایتالیا در ماه جولای روزانه ۲۰ هزار بشکه نفت خام از ایران وارد کرده است. از سال ۲۰۱۲ که تحریمهای اتحادیه اروپا علیه صادرات نفت ایران شروع شد اولین بار است که ایران به ایتالیا نفت صادر می‌کند.
انتهای پیام/م
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها