امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118626
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری  فارس عباس کشاورز معاون امور تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی  در هفتمین نمایشگاه ملی تخصصی تکنولوژی زیرساخت‌های ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری  فارس عباس کشاورز معاون امور تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی  در هفتمین نمایشگاه ملی تخصصی تکنولوژی زیرساخت‌های کشاورزی که در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی کرج برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: در معاونت امور تولید گیاهی بسته کاملی برای کاهش مصرف آب در بخش زراعت تهیه شده است.

وی افزود: تمرکز این طرح افزایش تولید به ازای مصرف هر مترمکعب است بطوریکه قصد داریم کشت بهاره چغندر قند را از بهاره به پاییزه انتقال دهیم. 

معاون امور تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: همچنین برای کاهش مصرف آب در صدد هستیم تا ارقامی از ذرت را که دوران رشد کمتری دارند را به کشاورزان معرفی کنیم.

کشاورز با بیان اینکه در طرح کاهش مصرف آب به دنبال انتقال کشت سبزی و صیفی به گلخانه‌ها هستیم بیان داشت: همچنین در مورد غلات کشت ارقامی که با آب کمتر تولید بیشتری را دارند در دستور کار داریم و بطورکلی در این بسته و با مدیریت صحیح در نظر داریم تا در کنار کاهش مصرف آب تولید را افزایش دهیم.

وی اظهار داشت: سیاست ما در وزارتخانه این است که با تنوع دسترسی کشاورزان به تکنولوژی‌های جدید مصرف آب را در بخش کشاورزی کاهش دهیم.

 معاون امور تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی درباره ظرفیت کشور برای صادرات محصولات کشاورزی به روسیه گفت: در فصل بهار و زمستان تولیدات خوبی در جنوب کشور داریم که عمدتا با آب باران و آب‌های سطحی آبیاری می‌شوند که می‌‌توان بخشی از محصولات تولیدی را به صادرات اختصاص داد.

وی افزود: صادرات محصولاتی مانند هندوانه، سبزی و صیفی در تابستان منطقی نیست و چنین سیاستی هم نداریم.
انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار