امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118636
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه از مشکلات اصلی بروز حوادث تروریستی در استان سیستان و بلوچستان توانایی نداشتن ...

محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با بیان اینکه از مشکلات اصلی بروز حوادث تروریستی در استان سیستان و بلوچستان توانایی نداشتن دولت پاکستان بر کنترل مرزهایش است، اظهار داشت: متاسفانه این کشور تبدیل به مأمن و پایگاهی برای تروریست‌ها و قاچاقچیان شده که این امر سبب تردد تروریست‌ها از مرزهای این کشور و انجام اعمال تروریستی توسط آنان می‌شود.

وی با بیان اینکه اکثر عملیات‌های تروریستی صورت گرفته در مرزهای ما مربوط به مناطقی است که با کشور پاکستان هم مرز هستیم، تصریح کرد: متاسفانه دولت پاکستان امکانات برای کنترل روی مناطق مرزی را ندارد.

نماینده مردم سبزوار با بیان اینکه مرزهای ما در منطقه سروان بیشتر کوهستانی است و انسداد مرزی در این مناطق هنوز تکمیل نشده است، یادآور شد: این امر سبب شده تا تروریست‌ها اقدام به سوءاستفاده و عملیات‌های خرابکارانه کنند.

وی با بیان اینکه اقدامات تروریستی اخیر توسط گروهک جیش‌العدل و بازمانده‌های گروهک ریگی انجام شده و ربطی به گروه تکفیری داعش ندارد خاطرنشان کرد: این اعمال خرابکارانه در راستای کسب درآمد این گروه‌ها از سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای حاشیه خلیج فارس و سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار دولت جمهوری اسلامی ایران از دولت پاکستان اجرای سیاست‌هایی است که سبب کنترل مرزهایش شود، افزود: تاکنون تذکرات زیادی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران به دولت پاکستان داده شده و با وجود این تذکرات ما دیگر انجام حرکات تروریستی از خاک پاکستان را تحمل نمی‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برخی از عوامل تروریستی حوادث اخیر در منطقه زاهدان نیز دستگیر شده‌اند، گفت: خوشبختانه اقدامات لازم از سوی دستگاه‌های امنیتی صورت گرفته تا شاهد بروز این حوادث دیگر نباشیم.

محسنی‌ثانی در ارتباط با بازدید از مرزهای استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: بازدید از مرزهای کشور در راستای ارزیابی سطح امنیت و آمادگی نیروهای امنیتی به صورت مستمر انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/70005/ع40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها