امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118638
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای یگان ویژه استان قم با اشاره به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای یگان ویژه استان قم با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) تنها برای گروه خاصی نیست، اظهار کرد: قرآن کریم می‌فرماید پیامبراکرم(ص) برای همه مردم جهان است و گروه‌های مختلفی مانند نصاری و یهودی نیز می‌توانند از پیامبر اکرم(ص) تبعیت کنند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: پذیرش پیامبر اکرم(ص) مانند پذیرش انقلاب جمهوری اسلامی ایران است که برخی موافق آن و برخی مخالف آن هستند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه مردم باید از دستورات الهی پیروی کنند، گفت: کسانی که خداوند را قبول دارند و از او اطاعت می‌کنند باید از پیامبر اکرم(ص) نیز پیروی کنند و سعی کنند از دستورات الهی سرپیچی نکنند.

وی تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم دستورالعمل‌های صحیح زندگی را برای انسان‌ها مشخص کرده است و از همین رو انسان‌ها به وسیله قدرت اختیار و عقل سرنوشت خود را تعیین می‌کنند، زیرا خداوند مسیر صحیح و نادرست زندگی را به آنها نشان داده است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه انسان‌ها تعیین‌کننده سرشت خوبی و بدی در زندگیشان هستند، گفت: در روز آخرت اعمال انسان‌ها سنجیده می‌شود و در آن روز دیگر انسان‌ها نمی‌توانند اعمال خود را انکار کنند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد:‌ انسان‌ها باید از اکنون به فکر جمع‌آوری توشه‌ای از اعمال صالح باشند، زیرا این دنیا ماندگار نیست و همه افراد روزی به سوی معبود خود باز می‌گردند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه اعمال انسان‌ها در دنیا از دید همه پنهان است، گفت: در روز آخرت اعمال انسان‌ها از نظر هیچ‌کسی پنهان نیست.

وی بیان کرد: انسان‌های گناهکار با توبه کردن می‌توانند اعمال ناپسند خود را به اعمال پسندیده تبدیل کنند، زیرا خداوند بسیار بخشنده و مهربان است و درهای رحمت خود را همیشه به روی بندگان باز می‌کند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه انسان‌ها باید در هر جایگاهی مسئولیت خود را به درستی انجام دهند، گفت: مردم و مسئولان در هر جایگاهی که قرار دارند، باید مسئولیت خود را به درستی انجام دهند و در آن مسئولیت هیچ کوتاهی نکنند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: کشور ایران اکنون نسبت به سایر کشورها از امنیت بالایی برخوردار است، البته این در حالی است که دارای مشکلاتی در کشور هستیم، اما دولتمردان و مردم سعی در حل این مشکلات دارند.

این مرجع تقلید در پایان خاطرنشان کرد: مردم ایران باید قدر گهواره آرامشی که در آن قرار دارند را بدانند و قدردان این نعمت الهی باشند.

انتهای پیام/78019/ک30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها