امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118646
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای در دیدار با رئیس مجلس کویت که در حاشیه صد و سی و یکمین ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای در دیدار با رئیس مجلس کویت که در حاشیه صد و سی و یکمین اتحادیه اجلاس بین‌المجالس جهانی صورت گرفت، با بیان اینکه کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه‌ای هنوز اهداف خود در منطقه را تغییر نداده‌اند، اظهار داشت: بنابراین نباید تصور کرد که موضوع حرکات تروریستی در منطقه به سادگی حل شود.

وی با بیان اینکه کشورهای حامی گروه تروریستی داعش خود را درون ائتلاف معرفی می‌کنند و نیروهایی که به گروه تروریستی داعش می‌پیوندند، از همین طریق به کشورها می‌روند، افزود: این وضعیت نشان می‌دهد که شرایط و اقدامات گروه‌های تروریستی رو به افزایش است.

مرزوق علی الغانم رئیس مجلس کویت نیز در ادامه این دیدار با بیان اینکه اوضاع خاورمیانه به ویژه در شمال عراق به یک معما شبیه و تاکنون حل و فصل نشده است، گفت: اتفاقات رخ داده در منطقه واقعا شوک‌آور و خیره‌کننده است، گروه‌های تروریستی که مشخص نیست از جانب چه افراد و چه ارگان‌هایی حمایت می‌شوند در حال انجام اقدامات خود هستند.

وی با بیان اینکه گروه‌های تروریستی برای همه کشورهای منطقه خطرآفرین هستند، خاطرنشان کرد: باید برای کمک به عراق و خروج سربلندانه این کشور از این مصیبت هماهنگی مشترکی میان کشورهای منطقه به وجود آید.

رئیس مجلس کویت با بیان اینکه همه کشورهای منطقه باید برای مقابله با خطر داعش و سایر گروه‌های تروریستی شریک باشند، تصریح کرد: خطر این گروه‌ها گریزناپذیر است، آنها در پی فتنه‌گری بین شیعه و سنی هستند، بنابراین این تحرکات نیاز به یک عکس‌العمل هوشمندانه دارد.

الغانم با بیان اینکه امیر کویت نقش ممتازی در حل و فصل مسائل منطقه و کم هزینه بودن آن دارد، ادامه داد: پیچیدگی‌های مسائل منطقه زیاد است، اما در حال حاضر برخی امور مشخص شده است.

وی با بیان اینکه بحران منطقه و حرکت داعش در سوریه و عراق نتیجه اشتباهات  کشورهای بزرگ، کشورهای منطقه‌ای و کشمکش برای اغراض دیگری است، اضافه کرد: غربی‌ها تا حدی متوجه اشتباهات خود در منطقه شده‌اند، اما برخی کشورهای منطقه هنوز به اشتباه خود پی نبرده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها