امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118652
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فاطمه رهبر نماینده ایران در اجلاس نمایندگان زن اتحادیه بین‌المجالس جهانی در اجلاس ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فاطمه رهبر نماینده ایران در اجلاس نمایندگان زن اتحادیه بین‌المجالس جهانی در اجلاس نمایندگان زن این اتحادیه با اشاره به برابری جنسیتی و پایان بخشیدن به خشونت علیه زنان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر قانون اساسی مبنی بر برابری زن و مرد در شئون اسلامی و کرامت ذاتی بشر همواره تلاش کرده است تا با تبعیض و خشونت مبتنی بر جنسیت مبارزه کرده و فرصت بهره‌مندی کامل از حقوق زنان را برای آنها فراهم کند.

وی افزود: در عرصه قانونگذاری مبارزه با تبعیض و خشونت به‌ عنوان دو معضل مرتبط که هر یک دیگری را در یک چرخه منفی تقویت می‌کند، منجر به نتایجی شده است که مهمترین آنها را می‌توان در تحقق فرصت‌های برابر آموزشی، الزام دولت به فراهم آوردن خدمات و امکانات بهداشتی برای زنان حتی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور و حساسیت قانون نسبت به اعمال مجازات در خصوص مرتکبان خشونت به ویژه خشونت جنسی علیه زنان مشاهده کرد.

نماینده تهران با بیان اینکه فرهنگ عمومی جامعه ایرانی به شدت نسبت به خشونت علیه زنان حساس بوده و نسبت به آن واکنش نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: از این‌رو قوانین جمهوری اسلامی ایران به‌ عنوان مظهر اراده ملی به منظور تحقق عدالت جنسیتی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

رهبر با بیان اینکه انواع خشونت علیه زنان باید مورد توجه جامعه بین‌المللی قرار گرفته و در این زمینه از رویکرد گزینشی پرهیز کند، تصریح کرد: خشونت علیه زنان در مناقشات مسلحانه و صدمات روحی و جسمی وارد شده به آنها در جریان تجاوزات اخیر به غزه و حملات گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه و سوءاستفاده‌های آنها از زنان به‌ عنوان ابزار جنگی و کنترل مخالفان نباید و نمی‌تواند مورد غفلت جامعه بین‌المللی به‌ خصوص نمایندگان ملت‌ها واقع شود.

نماینده ایران در اجلاس نمایندگان زن اتحادیه بین‌المجالس جهانی در پایان اضافه کرد: تندروی‌ها و اهانت‌های گروه‌هایی مانند داعش به مقام زن هیچ ارتباطی با اسلام ندارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها