امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118670
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، هیأت رسانه‌ای چین به سرپرستی «هه پینگ»، سردبیر و قائم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، هیأت رسانه‌ای چین به سرپرستی «هه پینگ»، سردبیر و قائم مقام خبرگزاری «شین هوا» با حضور در ساختمان معاونت مطبوعاتی با حسین انتظامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این دیدار به بیان اشتراکات فرهنگی دو کشور پرداخت و افزود: پیشیه عمیق فرهنگی، برخورداری از فرهنگ شرقی، توجه ویژه به نهاد خانواده و توجه به مبانی انسانی، از قرابت عمیق فرهنگی دو کشور ایران و چین حکایت دارد.

انتظامی، وجود دیپلماسی عمومی و کمرنگ شدن نقش دولت‌ها در روابط بین انسان‌ها را دلیلی دیگر در حمایت از گسترش همکاری‌های رسانه‌ای عنوان و تصریح کرد: نقش دولت‌ها رفته رفته در مناسبات جهانی کم رنگ تر شده و مردم، محور ارتباطات قرار گرفته و رسانه‌ها نقش اصلی را در تعاملات جهانی بازی می‌کنند.

وی در ادامه ضمن تاکید بر توسعه روابط رسانه‌ای ایران و چین، همپای ارتباطات استراتژیک بین دو کشور، اظهار داشت: رسانه‌ها می‌توانند با انعقاد قراردادهای همکاری بویژه در زمینه‌هایی چون تولید خبر مشترک، سفارش تولید مطلب برای همدیگر، حضور مشترک در سازمان‌های خبری منطقه‌ای و توسعه گردشگری، بر توسعه روابط دوجانبه کمک کنند.

انتظامی با اعلام حمایت و استقبال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت‌های رسانه ای خبرگزاری شین هوا در ایران، به بیان راهکارهایی برای توسعه تعاملات دوجانبه ایران و چین پرداخت و گفت: برای انعقاد قراردادهای همکاری باید ابتدا هدف گذاری های لازم صورت گرفته و هر یک از محورهای تفاهم نامه به صورت کمی و بر اساس جدول زمانبندی پیش برود.

وی در تشریح این راهکار افزود: اگر یکی از محورها، تولید خبر باشد، می توان تعداد اخبار تولید شده را در جدول و با در نظر گرفتن ضریب افزایشی تنظیم کرد تا با عمل گرایی بیشتر از انجام یک فعالیت صرفا تشریفاتی فاصله گرفته و به انجام فعالیت استراتژیک نزدیک شویم.

معاون مطبوعاتی در ادامه به موضوع برگزاری نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در آبان ماه اشاره کرد و ضمن استقبال از حضور خبرگزاری شین هوا در این نمایشگاه گفت: نماینده این خبرگزاری می‌تواند در پنل اختصاصی خود فعالیت‌های خبری شین هوا را به مردم معرفی کرده و با توجه به حضور بی نظیر رسانه‌های ایرانی در این نمایشگاه، به توسعه روابط رسانه‌های خود با خبرگزاری‌ها و نشریات تخصصی در زمینه‌های متنوعی چون اقتصاد، فرهنگ و گردشگری بپردازد.

انتظامی به شیطنت رسانه‌های غربی در انعکاس واقعیت‌های موجود در ایران و چین اشاره کرد و مبنای این رفتار را تاثیرگذاری دو کشور در منطقه و جهان دانست.

‌وی با اشاره به نزدیکی‌های دوکشور ایران و چین خاطرنشان کرد: در شرایطی که دنیای غرب تصویر غیر واقعی و نادرستی را از ایران انعکاس می‌دهد، از کشور چین انتظار می رود که با کمک رسانه های خود، تصویر درست و واقعی ایران را منعکس کنند و متقابلا همکاران ما در رسانه‌های ایران نیز باید تلاش کنند فرهنگ و تمدن کشور چین را به درستی به تصویر بکشند.
استقبال از همکاری‌های دو جانبه

بنابراین گزارش، «هه پینگ»، قائم مقام و سردبیر خبرگزاری شین هوا، اظهارات معاون مطبوعاتی را بسیار سودمند و سازنده توصیف کرد و افزود: احساس ما این است که زمینه های بسیاری برای همکاری رسانه ای با ایران وجود دارد و رسانه‌های ایرانی نیز علاقه زیادی به توسعه ارتباطات رسانه‌ای بین دو کشور دارند.

به گفته پینگ، خبرگزاری شین هوا در سراسر جهان 180 شعبه فعال دارد و در سال 1972 میلادی پس از تأسیس جمهوری خلق چین، شین هوا اولین خبرگزاری بود که شعبه خود را در ایران افتتاح کرد.

وی بر اهمیت اخبار ایران به عنوان کشوری باستانی و با نفوذ در منطقه و جهان تاکید کرد و گفت: ایران و چین به عنوان دو کشور در حال توسعه، در مسیر سربلندی ملت و کشورهای خود حرکت می‌کنند.

پینگ با اشاره به اینکه در قرن جاری، موضوعاتی چون صلح، توسعه و تعامل مورد قبول جهانیان قرار گرفته است تصریح کرد: امروزه فرصت خوبی برای توسعه اقتصادی دو کشور مهیا شده است و پوشش اخبار مربوط به ایران بیش از هر زمان دیگری دارای اهمیت است چرا که امروز ایران کانون خبرهاست و علاقه مندی مردم دنیا به اخبار ایران در حال افزایش است.

پینگ با اشاره به خواهر خواندگی استان شیان چین و اصفهان، گفت: جاده ابریشم غیر از ارتباطات اقتصادی و بازرگانی، فرصت‌های خوبی را برای فعالیت‌های انسانی و رسانه‌ای فراهم می‌کند.

وی همچنین با استقبال از پیشنهادات کاربردی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد و ضمن تاکید بر اینکه همکاری‌های رسانه‌ای دو کشور باید بر اساس میزان بالایی از واقعیت و کارایی صورت گیرد گفت: اگر خبر رسانی رسانه‌های ما بر اساس اصول واقع بینانه، جامع و عادلانه صورت گیرد وضعیت بین المللی اخبار و اطلاعات تا حدود زیادی اصلاح خواهد شد.

سردبیر خبرگزاری شین هوا با تشکر از مسولان جمهوری اسلامی ایران به لحاظ مهمان نوازی و همکاری های مناسب، از همراهی‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نمایندگان رسانه‌ای کشورش در ایران تشکر کرد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها