امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118673
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، تعدادی از مربیان، مسئولان و مدیران مهد کودک تهران، البرز، قم و ... دقایقی پیش نسبت به انتشار چندین مقاله در یکی از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، تعدادی از مربیان، مسئولان و مدیران مهد کودک تهران، البرز، قم و ... دقایقی پیش نسبت به انتشار چندین مقاله در یکی از روزنامه‌های سراسری کشور در مقابل سازمان بهزیستی کشور تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان در این مراسم از رئیس سازمان بهزیستی کشور خواستند از طریق مراجع قانونی پیگیر اتهامات وارد شده به مربیان مهدهای کودک توسط  رسانه مذکور باشند.

همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور با حضور در جمع مربیان و مدیران مهدهای کودک در خصوص مقالات منتشر شده توسط یکی از روزنامه‌ها گفت: بنده به شخصه نیز از چاپ این مقالات متاثر شدم و البته در این زمینه  تماسی را با مدیر مسئول روزنامه اشاره شده داشتم.

وی با اشاره به زحمات مربیان و مسئولان مهدهای کودک در سطح کشور گفت: هیچکس منکر این زحمات نیست و ما نیز به عنوان متولی مهدهای کودک پیگرد قانونی در خصوص چاپ مقاله‌های منتشر خواهیم بود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه از تمامی دست‌اندرکاران، مربیان و مسئولان مهدهای کودک در خصوص انتشار مقاله‌ها عذرخواهی کرد و گفت: قطعا معاونت حقوقی سازمان بهزیستی کشور و حراست  این سازمان از لحاظ قانونی این موضوع را پیگیری خواهند کرد و نتیجه آن به اطلاع همه مربیان و مدیران مهدهای کودک خواهد رسید

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین با اشاره به اینکه نظارت بر مهدهای کودک در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است گفت: ما لایحه‌های نظارتی متعددی را پیش‌بنیی کرده‌ایم که به صورت مرتب و منظم در مهدها بازدید می‌کنند و در واقع با مهدهای متخلف نیز برخورد می‌شود.

هاشمی ادامه داد: در سال جاری نیز چندین مهد کودک به دلیل تخلف تعطیل شده‌اند و در واقع سازمان بهزیستی خود را ملزم و موظف می‌دارد تا از فرزندان این مرز و بوم در مهدهای کودک حضور پیدا می‌کنند به صورت صحیح نگهداری کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در این سازمان ادبیات پنهانی وجود نداد گفت: تمامی فعالیت‌های این سازمان اعم از ارائه خدمات به سالمندان، معلولان، زنان سرپرست خانوار، کودکان و ... آشکار است.

هاشمی خاطر نشان کرد: با توجه به سیاست‌های سازمان بهزیستی ما نیز باید بتوانیم وزن جدیدی برای مهدهای کودک قائل شویم و در واقع جایگاه آنها را ارتقا دهیم .

وی خاطر نشان کرد: سازمان بهزیستی یک سازمان تخصصی، غنی و قدرتمند است گفت تمامی مربیان و مسئولان مهدهای کودک از اساتید دانشگاه هستند.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته سازمان بهزیستی کشور فعالیت‌های گسترده‌ای را در حوزه مهدهای کودک و تولید محتوا بر مبنای قرآنی و فرهنگی انجام داده است و همینک تمامی مهدهای کودک برنامه‌های خود را بر  اساس برنامه‌های بهزیستی و محتوای آموزشی انجام می‌دهند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ره راه‌اندازی مهدهای قرآنی و آسمانی در کنار سایر مهدها و روستا مهدها اشاره کرد و گفت: مهدهای کودک هم اکنون از لحاظ آموزش نسبت به گذشته شرایط خوبی را دارند به طوری که در این مهدها آموزش‌های قرآنی، دینی ارائه می‌شود.

وی در پایان گفت: نخستین جشنواره قرآنی کودک و نماز نیز در هفته‌های اخیر با حضور چهره‌های سرشناس دینی از جمله حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی برگزار شد که در ادامه 30 هزار مربی از سراسر کشور آموزش‌های لازم را برای ارائه خدمات در مهدهای کودک دیدند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار