امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118687
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین مرکز نگهداری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین مرکز نگهداری از کودکان معلول و بی‌سرپرست در یزد اظهار داشت: این مرکز با هدف توانمندسازی معلولان راه‌اندازی شده و امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های قانونی همچنین حمایت خیران و نیروهای متخصص، شرایط بهره‌مندی از رفاه اجتماعی برای این کودکان فراهم شود.

محمدحسین ریاحی افزود: این قبیل مراکز به طور معمول به عنوان مراکز شبه خانواده شناخته می‌شوند و باید تلاش کرد تا شرایطی مشابه شرایط خانواده برای کودکان فراهم شود و فضای ایجاد شده، نبود کانون گرم خانواده را برای آنها جبران کند.

وی تاکید کرد: با ایجاد مراکز تخصصی شبه خانواده باید نسبت به پرورش و بالندگی کودکان معلول، بی‌سرپرست و بدسرپرست، اقدام کرد و آنها را نیز به عنوان عضوی از اعضای جامعه، به رشد و تعالی رساند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد اظهار امیدواری کرد: با حمایت خیران و نیروهای متخصص در این مرکز، شاهد رقم خوردن رفاه اجتماعی و رشد و شکوفایی کودکان دارای شرایط ویژه خانوادگی و جسمانی در استان یزد باشیم.

در این مراسم که با حضور محمدصالح جوکار، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس، مدیرکل بهزیستی استان یزد و جمعی دیگر از مسئولان استان برگزار شد، کلنگ مجتمع خیریه فرزندان آسمانی به عنوان نخستین مرکز نگهداری از کودکان معلول و بی‌سرپرست به زمین زده شد.

انتهای پیام/2464/ل20/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها