امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118692
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ملایر، رضا طهماسبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ملایر با اشاره به اینکه تا قبل از اجرای طرح تحول ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ملایر، رضا طهماسبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ملایر با اشاره به اینکه تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت یک نقص بزرگ در سیستم وزارت بهداشت و درمان کشور وجود داشت، اظهار کرد: با اجرای این طرح توسط دولت تدبیر و امید بسیاری از مشکلات بخش درمان حل شده است.

وی افزود: با آغاز مرحله اول طرح تحول نظام سلامت شامل هشت بسته خدمتی از 15 اردیبهشت ماه، تاکنون اجرای این طرح موفق بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر کاهش میزان پرداختی بیماران بستری، حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان‌ها، ارتقای کیفیت خدمات، ارتقای کیفیت هتلینگ در بیمارستان‌ها، حفاظت مالی از بیماران صعب‌العلاج، بیماران خاص و نیازمند، توسعه پایگاه‌های امداد هوایی و ترویج زایمان طبیعی را هشت بسته خدمتی این طرح نظام سلامت برشمرد.

وی روند طرح تحول نظام سلامت را طی دو مرحله گذشته در شهرستان ملایر مطلوب خواند و تصریح کرد: میزان رضایتمندی مردم از این طرح بالا بوده است.

طهماسبی با بیان اینکه در اجرای هر طرحی نقایصی وجود دارد، گفت: همه کسانی که می‌توانند باید برای اجرای بهتر طرح کمک کنند تا مراحل بعدی طرح دچار آسیب نشود.

وی با اشاره به مشکلات موجود در طرح تحول سلامت در ملایر عنوان کرد: کمبود نیروی انسانی، کمبود تخت بیمارستان و کمبود تخت اورژانس از مشکلات در این حوزه است که در این زمینه با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی همدان در حال پیگیری مشکلات هستیم.

*ضرورت ایجاد یک درمانگاه استاندارد در مرکز شهر ملایر

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر اظهار کرد: این طرح در بیمارستان‌های امام حسین(ع)، مهر ملایر و مراکز بهداشتی و درمانی روستایی این شهرستان به خوبی در حال اجرا است.

وی گفت: اجرای مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت در وزارتخانه در حال برنامه‌ریزی است که به زودی اجرا خواهد شد.

طهماسبی یادآور شد: انتظار می‌رود با اجرای مرحله سوم طرح، مبلغ پرداختی از جیب مردم حداکثر سه تا شش درصد کاهش داشته باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر، کنترل دریافت‌های غیر متعارف پزشکان(زیرمیزی)، کنترل دوشغله بودن پزشکان در بخش دولتی و خصوصی، ارتقای کیفیت خدمات در گروه پزشکی و ایجاد عدالت در گروه‌های مختلف پزشکی را مهمترین دستاوردها در اجرای مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت برشمرد.

وی در ادامه از نیاز شهرستان ملایر به یک درمانگاه با استانداردهای لازم در مرکز شهر خبر داد و گفت: در این زمینه با پیگیری‌های مکرر برای ایجاد درمانگاه خاص دولتی در محل شبکه بهداشت و درمان ملایر و یا مرکز شهر تلاش می‌کنیم.

طهماسبی در ادامه از مقیم شدن 15 پزشک متخصص در بخش اطفال، زنان و زایمان، داخلی، جراحی عمومی و بیهوشی در بیمارستان‌های امام حسین(ع) و مهر ملایر در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت خبر داد و افزود: در آینده نزدیک تعداد این پزشکان به 25 نفر خواهد رسید.

طهماسبی خاطرنشان کرد: از ابتدای آبان ماه امسال، تمام پزشکان متخصصی که وارد ملایر می‌شوند، باید تنها در بخش خصوصی و یا در بخش دولتی فعالیت کنند.

وی افزود: طبق قانون اجازه فعالیت همزمان در دو بخش دولتی و خصوصی به این پزشکان داده نخواهد شد.

انتهای پیام/89013/ر40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها