امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118699
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حسین حاجی بزرگی  امروز در نشست خبری که در محل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برگزار شد، اظهار داشت: مرحوم حسینعلی البرز ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حسین حاجی بزرگی  امروز در نشست خبری که در محل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برگزار شد، اظهار داشت: مرحوم حسینعلی البرز در سال 1285 شمسی در تهران و در یک خانواده خوشنام متولد شد. در سن دوسالگی مادرش را از دست داد و در سن 7 سالگی وارد مدرسه قزاقخانه که در آن زمان روس‌ها تاسیس کرده بودند، شد و بدین ترتیب با زبان روسی آشنا گردید.

مدیرعامل بنیاد البرز افزود: بنیاد فرهنگی البرز در سال 1342 با سرمایه و همت مرحوم حسینعلی البرز تأسیس شد.

وی ادامه داد: مرحوم البرز در تاریخ 24 اسفند 1342 بنیاد فرهنگی البـــرز را با هدف اشاعه فرهنگ کشور تأسیس کرد و تاکید داشت که این بنیاد برای یک یا ده یا صد سال پایه گذاری نشده است بلکه هدف این است که تا کشور باقی است و دین و اخلاق در این کشور است بنیاد در خدمت جوانان این مملکت باشد.

وی درخصوص چگونگی قرار گرفتن بنیاد البرز تحت پوشش سازمان اوقاف و امور خیریه نیز گفت: در 24 فروردین 1358 مرحوم البرز با ارسال نامه‌ای از کانادا به حضور رهبر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) تولیت بنیاد را به رهبر کبیر انقلاب واگذار کرد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری سومین همایش بنیاد فرهنگی البرز گفت: دومین همایش بنیاد البرز شهریورماه سال گذشته به صورت ملی در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد که طی آن به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.

مدیرعامل بنیاد البرز ادامه داد: در سال جاری تصمیم بر این شد سطح جوایز را از 250 میلیون تومان به 620 میلیون تومان افزایش بدهیم و همایش را در سطح منطقه، استان‌ها و ملی برگزار کنیم.

وی گفت: قرار است به 119 نفر از مخترعان، مبتکران، نخبگان و ممتازان دانشجو، طلبه و دانش آموزان دبیرستانی جوایزی اهدا کنیم و بر این اساس به 4 دانشمند برگزیده نفری 20 میلیون تومان، 5 مخترع برگزیده نفری 10 میلیون تومان، 40 دانشجوی ممتاز برگزیده نفری 4 میلیون تومان، 20 طلبه ممتاز برگزیده نفری 4 میلیون تومان و 50 دانش آموز دبیرستانی ممتاز برگزیده نفری یک میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تلاش ما بر این است سطح جوایز همپای جوایز بین المللی باشد گفت: انتخاب برگزیدگان با دقت زیادی از سوی مراجع قانونی انجام می‌شود به این صورت که دانشمندان و مخترعان برگزیده توسط بنیاد ملی نخبگان، دانشجویان ممتاز توسط مراکز آموزش عالی، طلاب ممتاز توسط حوزه علمیه قم و دانش آموزان ممتاز توسط وزارت آموزش و پرورش انتخاب می شوند.

وی ادامه داد: بنیاد فرهنگی البرز دارای 372 باب مغازه در تهران و خوزستان است که بخشی از آنها هر سرقفلی و هم مالکیت با بنیاد است و در برخی دیگر سرقفلی واگذار شده و اجاره گرفته می شود. این بنیاد همچنین دارای 12 باب مدرسه و یک حمام بهداشتی است که این حمام قرار است تبدیل به احسن شود.

مدیرعامل بنیاد البرز با اشاره به ساخت یک مجموعه تجاری با 70 باب مغازه توسط این بنیاد افزود: در راستای افزایش جایزه بنیاد فرهنگی البرز در حال رونق بخشی و توسعه رقبات این بنیاد هستیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها