امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118707
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گذارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ خلیل هلالی با اشاره به اینکه مهدهای کودک بعد از محیط خانواده اولین نهادی هستند که ...

به گذارش خبرنگار انتظامی فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ خلیل هلالی با اشاره به اینکه مهدهای کودک بعد از محیط خانواده اولین نهادی هستند که کودکان در آن پرورش می یابند و این نهادها مسئولیت مراقبت و سلامت کودکان در ابعاد مختلف زیستی را برعهده دارند، اظهار داشت: این ویژگی ها موجب می شود تا مسئولان با برنامه ریزی مناسب برای ایجاد محیط آموزشی منطبق با معیارها و ارزش های اسلامی و ایرانی و اعمال نظارت های لازم بکوشند تا به اهداف تعیین شده این نهاد دست یابند.

وی تصریح کرد: بر اساس بند 1 ماده 1 آئین نامه موضوع ماده 36 قانون تنظیم بخشی از مقررات  مالی دولت مصوب ۲۷ بهمن ۱۳۸۰ مجلس شورای اسلامی، ‌صدور پروانه فعالیت مراکز مهد کودک ها بر عهده سازمان بهزیستی کشور نهاده شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: اما متاسفانه براساس گزارش ها و بررسی های انجام شده برخی از مهدهای کودک بر خلاف انتظار اقدام به استفاده از موسیقی های غیرمجاز، ارائه الگوهای رفتاری غربی، آموزش حرکات ورزشی غیر استاندارد و... می کنند، این وضعیت پلیس نظارت بر اماکن عمومی را بر آن داشت تا علاوه بر بررسی شرایط، با ایجاد تعامل با سازمان بهزیستی کشور به وضع ضوابط برای افتتاح مهدهای کودک اقدام کرده و ساماندهی وضع موجود را در دستور کار قرار دهد.

به گفته رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا، بررسی صلاحیت مدیران، مربیان و کارکنان مهدهای کودک و دارا بودن شرایط امن و ایمن برای مکان این نهادها، توسط نیروی انتظامی مورد بررسی قرار گرفته و پس از طی  این روند مهدهای کودک می توانند با مجوز رسمی سازمان بهزیستی فعالیت خود را آغاز کنند.

هلالی با اشاره به اینکه برخی از مراکز بدون طی فرآیند امنیت بخشی و اخذ مجوز از سازمان بهزیستی فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: این امر موجب بروز آثار مخربی بر جسم، روح و روان نونهالان جامعه می شود؛ از مردم درخواست می کنیم در صورت نیاز به استفاده از خدمات این مراکز از مجاز بودن آنها اطمینان حاصل کرده و مراکز غیرمجاز را به سازمان بهزیستی و پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا اطلاع دهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها