امروز : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 25
۰۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118719
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 6
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه وزارت خارجه انگلیس، دولت لندن محدودیت‌ها و تحریم‌ها علیه معظم بیگ، زندانی سابق ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه وزارت خارجه انگلیس، دولت لندن محدودیت‌ها و تحریم‌ها علیه معظم بیگ، زندانی سابق گوانتانامو، را از تاریخ 14 اکتبر 2014 لغو کرد.

براساس این گزارش، این به این معنی است که معظم بیگ دیگر هدف تحمیل تحریمها و قطعنامه تحریمی 2010 نخواهد بود.

هفته گذشته رسانه‌های انگلیسی اعلام کردند که «معظم بیگ» که به فعالیت‌های تروریستی متهم شده بود، به طور ناگهانی و پس از آن که پلیس پرونده‌ای اطلاعاتی دریافت کرده، از اتهامات تبرئه شده است.

به دنبال آن، رسانه‌های انگلیسی از ارتباط سرویس امنیت داخلی بریتانیا (ام‌آی5) با این زندانی سابق گوانتانامو که در سال‌های اخیر به گروه‌های مسلح فعال در سوریه پیوسته بود، پرده برداشتند.

روزنامه گاردین طی گزارشی خبر داده بود که این اقدام پس از آن صورت گرفته است که ام‌آی5 با ارائه اسنادی به پلیس، به روابط فشرده این سازمان با معظم بیگ پیش و پس از سفر وی به سوریه، اذعان کرده است.

این اسناد شامل متن دقایقی از جلسات افسران ام‌آی5 و وکیل بیگ با وی بوده است. وی در این ملاقات‌ها پیش از سفر به سوریه برنامه خود برای پیوستن به مخالفان مسلح دولت این کشور را تشریح کرده است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار