امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11872
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 151
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه در گفت‌وگو با چند شبکه تلویزیونی این کشور در پاسخ به این سوال که آیا ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه در گفت‌وگو با چند شبکه تلویزیونی این کشور در پاسخ به این سوال که آیا فرانسه در لیبی نیز مداخله نظامی خواهد کرد، گفت:مداخله نظامی برای خود قواعدی دارد ما تنها در چارچوب قطعنامه های سازمان ملل و نه چیز دیگری می توانیم مداخله داشته باشیم.

رئیس جمهور فرانسه گفت: تاکنون درخواستی از سوی مقامات لیبی برای مداخله نظامی در این کشور دریافت نکرده ایم اما باید از تلاش های مقامات لیبی برای مقابله با تروریسم حمایت کنیم.

وی افزود: گروه های تروریستی مستقر در جنوب لیبی به احتمال زیاد در پس حملات اخیر در نیجر هستند.

فرانسوا اولاند گفت: بنابراین باید صرفا با مقامات لیبی درباره نوع همکاری خود برای سرکوب این گروه های تروریستی گفت‌وگو کنیم. 

اولاند گفت: در پی مداخله نظامی فرانسه در سال 2011 در لیبی که در چارچوب ماموریت ناتو صورت گرفت جامعه بین المللی می بایست در لیبی حضور قوی تر داشته باشد و از جمله به این کشور نیرو اعزام کند اما حجم سلاح های گسترش یافته و گروه هایی که از این سلاح های استفاده می کردند این ارزیابی ها را تخریب کرد.

رئیس جمهور فرانسه عملیات نظامی کشورش در مالی را از لحاظ نظامی و عملی موفقیت آمیز خواند و گفت: اکنون ضروری است که مالی از طریق برگزاری انتخابات در این کشور واقع در منطقه ساحل موفق شود.

وی افزود:هیچ  منطقه ای در مالی تحت سیطره تروریست ها باقی نمانده است و تعداد زیادی از آنها سرکوب شدند و مابقی به جایی و احتمالا به جنوب لیبی فرار کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار