امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118729
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با همتای آمریکایی خود گفت که که رسیدن به

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با همتای آمریکایی خود گفت که که رسیدن به توافق هسته‌ای در این دور از مذاکرات هسته‌ای در وین امکان‌پذیر است.
لاوروف گفت: رسیدن به توافق محتمل است ولی من نمی توانم تضمین کنم که این توافق تا 24 نوامبر (3 آذر) حاصل شود، مهلت 24 نوامبر یک مهلت مقدس (وغیرقابل تغییر) نیست.
رئیس دستگاه دیپلماسی با ادامه سخنان خود در خصوص غیرقابل تغییر نبودن مهلت تمدید مذاکرات گفت: ما علاقه داریم که تا پایان مهلت 4 ماهه به نتیجه برسیم ولی من عقیده دارم که اصل حاکم بر مذاکرات، این تاریخ که به صورت مصنوعی تعیین شده، نیست و نکته مهم، جوهره و کیفیت توافق است.
ظریف و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران بامداد امروز سه‌شنبه در ادامه رایزنی‌ها در خصوص راه حل جامع هسته‌ای راهی وین شدند.
معاونان ظریف، کری و اشتون صبح و عصر امروز طی دو نوبت به رایزنی در این خصوص پرداختند و قرار است فردا نیز نشست سه جانبه‌ای با حضور وزاری خارجه ایران و آمریکا و کاترین اشتون برگزار شود.
در حال حاضر نیز ظریف و اشتون در محل دفتر نمایندگی دائم ایران در وین در حال رایزنی هستند و قرار است پس از آن، بر سر میز شام به گفت‌وگوهای خود ادامه دهند.
ایران و 1+5 تاکنون 7 دور در خصوص راه حل جامع هسته‌ای به گفت‌وگو پرداختند که 6 دور این مذاکرات در وین و هفتمین دور نیز در نیویورک و در مقر سازمان ملل متحد برگزار شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها