امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118743
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی تحقیقی با اشاره به مستندانی که به واسطه قانون گردش آزاد

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی تحقیقی با اشاره به مستندانی که به واسطه قانون گردش آزاد اطلاعات به دست آورده، نوشته است که در طول یک دهه گذشته، نظامیان آمریکایی در عراق بارها با مواد شیمیایی به جا مانده از رژیم سابق عراق برخورد کرده اند، اما به دستور پنتاگون از اعلام عمومی این مطلب خودداری کرده اند.
به نوشته نیویورک تایمز، بین سال های 2004 تا 2011، نظامیان آمریکایی به کرات با مواد شیمیایی مواجه شده و در دستکم 6 مورد به دلیل تماس یا استنشاق این مواد، دچار مجروحیت شده اند.
این روزنامه تصریح کرده است که این مواد از زمان جنگ عراق علیه ایران به جا مانده است. نیویورک تایمز نوشته است که «مایه شرمساری» است که در 5 مورد از 6 حادثه منجر به مجروحیت آمریکایی ها، عامل حادثه بمب هایی بوده که در آمریکا طراحی، در اروپا ساخته و با کمک غرب با مواد شیمیایی پر شده اند.
بنا بر این گزارش، دستکم 17 نظامی آمریکایی و 5 افسر پلیس عراق پس از سال 2003 با ذخایر شیمیایی مواجه شده اند. در این موارد بیش از 5000 بمب یا موشک حامل مواد کشنده شیمیایی شناسایی شده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها