امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118747
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باری ویس»، منتقد ادبی روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» ضمن اعلام خبر انتشار کتاب «ایران هسته‌ای» ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باری ویس»، منتقد ادبی روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» ضمن اعلام خبر انتشار کتاب «ایران هسته‌ای» نوشته «جرمی برنستین» ظرف چند روز آینده گفت: این روزها اخبار مربوط به داعش که در خاورمیانه ترس و وحشت ایجاد کرده، در صدر اخبار قرار دارد ولی تهدید بزرگتر که درک آن به مراتب سخت‌تر است، تهدید از جانب ایران هسته‌ای است.

«ویس» در ادامه با اشاره به سابقه «جرمی برنستین»، به عنوان دانشمند فیزیک نظری و کارمند سابق مجله نیویورکر افزود: کتاب «ایران هسته‌ای» این مشکل را حل می‌کند. «برنستین» در این کتاب به صورت مختصر و مفید به بررسی علمی پشت صحنه برنامه هسته‌ای ایران می‌پردازد و آن را تا حدودی قابل فهم می‌کند.

وی در ادامه مدعی شد: جان کلام در کتاب «ایران هسته‌ای»، این است که در صورتی که ایران را تنها برای مدتی خیلی کوتاه مثلا چند ماه به حال خود رها کنید، سوختی که در این مدت تولید می‌کند برای ساخت یک یا دو بمب اتمی کافی است. این یک نتیجه‌گیری بسیار وحشتناک است.

به گزارش سایت آمازون، کتاب «ایران هسته» دارای دو جنبه علمی و تاریخی است. اگر نمی‌دانید آب سنگین چیست؟ با خواندن این کتاب به این جواب این سؤال و بسیاری از سؤال‌های دیگر خود در ارتباط با فیزیک شکاف هسته دست خواهید یافت.

بنا بر این گزارش، البته تمام این کتاب توضیح علم نیست بلکه «برنستین» در کتاب خود از چهره حقیقی یک مهندس آلمانی اتریشی پرده بر‌می‌دارد او طراح یک مدل هسته‌ای است که بعدها توسط یک فرد پاکستانی به نام «ای.کیو خان» به ایران و کره شمالی فروخته می‌شود.

«برنستین» همچنین در کتاب خود درباره تاریخچه برنامه هسته‌ای ایران که از زمان محمد رضا شاه آغاز شده،توضیح می‌دهد.

بنا بر این گزارش، سایت آمازون تاریخ انتشار این کتاب را 14 اکتبر  2014 یعنی امروز اعلام کرده است.

«جرمی برنستین»، پیش از این در سال 2007 نیز درباره سلاح‌های هسته‌ای کتاب دیگری تحت عنوان «سلاح‌های هسته‌ای: هر آنچه که شما نیازمند هستید بدانید» نوشته است.
جرمی برنستین

«پلوتونیوم: تاریخچه‌ای از یکی از خطرناک‌ترین عناصر جهان»، «فیزیک مدرن»، «کلوب اورانیوم هیتلر» و «اسرار یک فرد قدیمی: انیشتین» از جمله دیگر کتاب‌هایی است که تاکنون از این نویسنده آمریکایی منتشر شده است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها