امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118756
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان دارالقرآن امسال برای نخستین‌بار اقدام به برگزاری طرح ارزیابی و اعطای ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان دارالقرآن امسال برای نخستین‌بار اقدام به برگزاری طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم کرد.

ثبت‌نام در این طرح از روز چهارشنبه هفتم خرداد ماه آغاز شد که در مدت تعیین شده 695 نفر آمادگی خود را برای شرکت در طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم اعلام کردند.

آزمون‌های این طرح در دو مرحله پیش‌بینی شده بود که مرحله نخست آن 16 مرداد ماه برگزار شد و نتایج این آزمون 17 شهریورماه بر روی سایت تلاوت قرار گرفت.

بر اساس نتایج اعلام شده، 249 نفر یعنی 35 درصد از کل شرکت‌کنندگان موفق به کسب حد نصاب نمره و راه یافتن به مرحله دوم این طرح شدند.

سنجش پایانی طرح اعطای مدرک به داوران قرآن 24 مهر برگزار می‌شود

«محمد ضرغام» مدیر آموزش سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با فارس با اشاره به زمان برگزاری مرحله سنجش پایانی طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن کریم، گفت: در این مرحله که صبح پنج‌شنبه 24 مهرماه برگزار می‌شود، 249 نفر شرکت خواهند کرد که 117 نفر از آنها را خواهران و 132 نفر را برادران تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: این آزمون عملی و در رشته‌های تجوید، صوت و لحن، وقف و ابتدا و حسن حفظ به صورت هماهنگ در تمامی استان‌ها برگزار خواهد شد.

ضرغام در رابطه با نحوه آزمون سنجش پایانی تصریح کرد: در این آزمون برای شرکت‌کنندگان 10 تلاوت شامل پنج تلاوت تحقیق و پنج تلاوت ترتیل پخش خواهد شد و افراد باید بر اساس ضوابط و آیین‌نامه‌ها این تلاوت‌ها را داوری کنند.

به گزارش فارس به کسانی که موفق به کسب حد نصاب نمره شوند، گواهینامه مدرک تخصصی داوری قرآن اعطا می‌شود.
انتهای پیام/م.خ
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار