امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118758
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از بخش‌های مختلف رادیو تلویزیون دولتی جمهوری آذربایجان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از بخش‌های مختلف رادیو تلویزیون دولتی جمهوری آذربایجان بازدید کرد.

ضرغامی در این بازدید که سفرای ایران و آذربایجان نیز حضور داشتند از بخش‌های مختلف این مجموعه رادیویی و تلویزیونی بازدید کرد و با فعالیت‌های حرفه‌ای این مجموعه آشنا شد.

ضرغامی در اتاق خبر این شبکه با تشریح توانمندی‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی به ظرفیت ممتاز شبکه بین المللی «پرس تی وی» و رویکرد متفاوت و موثر این شبکه اشاره کرد و گفت: ماهانه بیش از یکصد میلیون کاربر از نقاط مختلف جهان برای دستیابی به آخرین اخبار و اطلاعات به این شبکه مراجعه می‌کنند.

وی در این بازدید مجوز استفاده از این شبکه خبری را با وجود نبود تفاهم‌نامه همکاری فی ما بین برای شبکه  آذ تی وی صادر کرد.

در این دیدار مسئولان شبکه «آذ تی وی» بخش‌های مختلف این شبکه را معرفی و حوزه فعالیت آن را تشریح کردند.

رئیس سازمان صدا و سیما در این سفر دیداری هم با وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان داشت.

وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان در این دیدار گفت: فرهنگ و تمدن ایرانی همیشه برای ما قابل احترام بوده و ما آثار ارزشمند هنرمندان ایرانی را در سراسر منطقه مانند سمرقند و بخارا مشاهده می‌کنیم.

ابوالفضل گارایف گفت: ‌سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تشکیلات بزرگ و گسترده‌ای دارد و می‌تواند از طریق شبکه‌های پرشمار خود نقش مهمی در ترویج دوستی و برادری بین دو ملت و دو دولت ایفا کند.

وی به اقدامات شیطانی دشمنان دو کشور اشاره کرد و گفت: ما باید اقدامات آنان را برای ایجاد تفرقه و دشمنی از طریق رسانه‌های دو کشور خنثی کنیم.

ضرغامی نیز در این دیدار به اشتراکات فراوان فرهنگی و اجتماعی بین دو ملت اشاره کرد و گفت: فرهنگ مثل هوایی است که در آن تنفس می‌کنیم و هویت و استقلال ما وابسته به فرهنگ است.

وی افزود: فرهنگ ما گنجینه ارزشمندی است که امروز رسانه‌های غربی برای تخریب آن تلاش می‌کنند.

رییس سازمان صدا و سیما به دخالت سازمان‌های به اصطلاح بین المللی در مالکیت مواریث فرهنگی مشترک بین کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت‌: این توطئه‌ها به صورتی برنامه‌ریزی شده انجام می‌شود و باید با هوشیاری با آن مقابله شود.

ضرغامی نیز اظهار کرد: این که دو یا چند کشور مدعی شاعران برتری چون مولوی و نظامی می‌شوند حاکی از آنست که این شاعران بزرگ پارسی‌گوی مورد اقبال و احترام بسیاری از مردم در سطح جهانی هستند که این وجه اشتراک نباید فراموش شود.

وی افزود: مواریث فرهنگی مشترک باید مایه وحدت بین ملت شود.

رئیس سازمان صدا و سیما به قابلیت‌های شبکه‌های آذری زبان ایران نیز اشاره کرد و گفت : نگاه جامع به کلیت برنامه‌های این سازمان حاکی از راهبرد دوستی دو ملت ایران و آذربایجان است.

ضرغامی در ادامه سفر خود در مراسم جشن عید سعید غدیر خم که در خانه فرهنگ استاد شهریار باکو برگزار شد، شرکت کرد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها