امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118761
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
سید مرتضی حسینی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، درباره تغییر وظایف و ماموریت های موسسه رسانه های تصویری گفت: با اینکه ...

سید مرتضی حسینی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، درباره تغییر وظایف و ماموریت های موسسه رسانه های تصویری گفت: با اینکه انتقاداتی هم بر موسسه رسانه‌های تصویری وارد است اما در مجموع تا به امروز فعالیت قابل قبولی داشته است.

وی در ادامه افزود:  با توجه به اینکه جایی متمرکز برای رسیدگی به این نوع فیلم ها باید وجود داشته باشد به نظر می رسد موسسه رسانه های تصویری وجودش لازم است و باید باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: با خارج شدن تکثیر فیلم ها از وظایف موسسه رسانه های تصویری موافق نیستم ز یرا وجود چنین نهادی در سینما قطعا لازم است.

حسینی با انتقاد به برخی عملکردهای موسسه رسانه های تصویری گفت: در مواردی دیده شده که سکانس هایی که در زمان اکران فیلم ها حذف شده است این موسسه زمان تکثیر در فیلم ها آورده است تا آنجا که حتی مخاطب هم متوجه آن شده است و موسسه باید در این مورد پاسخگو باشد.

وی در ادامه افزود: اگر قرار بود این سکانس ها در فیلم ها وجود داشته باشد ما از فیلم ها حذف نمی کردیم. این نکته مهمی است که موسسه به عنوان یک نهاد دولتی باید آنرا رعایت کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره دادن اختیارات و وظایف موسسه به بخش خصوصی نیز گفت: به هیچ وجه نمی‌توانیم این وظایف را به بخش خصوصی بدهیم زیرا در مواردی درباره عملکرد و وظایف پاسخ می خواهیم و ما بخش خصوصی را نمی توانیم به مجلس فراخوانیم تا پاسخگوی ما باشد.

حسینی ادامه داد: ما وزیر و یا رئیس سازمان سینمایی و یا مدیرعامل را می توانیم به مجلس بخوانیم اما بخش خصوصی را نمی توانیم زیرا نمی‌دانیم طرف حساب ما چه کسی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که بخش خصوصی تنها به سودآوری توجه می کند و اگر برایش منفعتی نداشته باشد وارد نمی‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها