امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118765
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; طی چند روز اخیر یکی از مقامات اوقاف کشور عربستان در ادعایی از توزیع قرآن‌های ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; طی چند روز اخیر یکی از مقامات اوقاف کشور عربستان در ادعایی از توزیع قرآن‌های تحریف شده توسط حجاج جمهوری اسلامی ایران در ایام مناسک حج خبر داده بود که «محمد بابایی» مدیر اجرایی مرکز طبع و نشر قرآن کریم در گفت‌وگو با فارس به سخنان وی واکنش نشان داد.

بابایی با اشاره به ادعای این مقام عربستان سعودی گفت: این فرد در گفته‌هایش از توزیع تعدادی قرآن نفیس توسط حجاج که خودشان وارد عربستان کرده‌اند خبر داده که اولاً معلوم نیست این ادعا چقدر صحت دارد و ثانیاً به گفته خود وی توسط حجاج وارد شده و ربطی به جمهوری اسلامی ندارد.

قرآن جمهوری اسلامی مورد تأیید اساتید کتابت جهان اسلام قرار گرفته است

وی با اشاره به اینکه قرآن جمهوری اسلامی مورد تأیید همه اساتید کتابت جهان اسلام است، گفت: قرآنی که در کشورمان چاپ می‌شود بر اساس ضوابط جهانی کتابت قرآن کریم است و افرادی که به جمهوری اسلامی تهمت می‌زنند باید در ابتدا مدارک خود را نشان دهند تا مشخص شود، قرآن مورد نظر آنها چه مجوزی برای چاپ دریافت کرده است. به نظر من این حرف‌ها بهانه‌ای برای تاختن به شیعیان است و هیچ پایه و اساسی ندارد.

بابایی درباره قرآن‌هایی که توسط جمهوری اسلامی در سایر کشور‌ها توزیع می‌شود، گفت: سال گذشته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعداد 500 هزار جلد قرآن را با رعایت همه ضوابط و استاندارد‌های بین‌المللی و بر اساس ضوابط مصحف مصری در بیروت چاپ و در 50 نقطه از جهان توزیع کرد که تاکنون هیچ شکایتی از این قرآن‌ها نشده است. آنچه از کانال رسمی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور چاپ و توزیع می‌شود بر اساس ضوابط جهانی است و همه اساتید کتابت قرآن آن را تأیید کرده‌اند.

تحقیقات ایران در موضوع ضوابط کتابت در جهان کم‌نظیر است

مدیر اجرایی مرکز طبع و نشر قرآن کریم تحقیقات ایران در حوزه کتابت قرآن کریم را در سطح بین‌الملل کم‌نظیر دانست و گفت: کاری که ما برای ضوابط و قواعد کتابت قرآن کریم انجام داده‌ایم در سطح دنیا کم‌نظیر است و حتی خود عربستانی‌ها در این سطح تلاشی نداشته‌اند، همچنین مصحف جمهوری اسلامی ایران در همایش‌های مختلف مورد تأیید اساتید کشور‌های مختلف قرار گرفته است.

وی حرف‌های این مقام مسئول عربستان را بی‌اساس و محکوم دانست و گفت: صحبت درباره تحریف قرآن فوراً در رسانه‌ها بازتاب پیدا کرده و خردیدار دارد از این رو دشمنان نظام و شیعه از این ابزار برای تخریب ما استفاده می‌کنند. جمهوری اسلامی ایران پرچم‌دار قرآن در جهان اسلام است و این افراد هیچ سند و مدرکی برای اثبات ادعای دروغینشان ندارند.

بابایی در خصوص روند چاپ و توزیع قرآن در خارج از کشور گفت: نهاد‌های مختلف کشور مانند سازمان فرهنگ و ارتباطات و وزارت ارشاد ممکن است سفارش‌هایی برای توزیع قرآن در خارج از کشور داشته باشند. این‌ها طبق توافقی که شده درخواست خود را ابتدا ارائه می‌کنند، سپس متناسب با آن منطقه، قرآن چاپ و توزیع می‌شود. به عنوان مثال قرآنی که در شبه قاره هند توزیع می‌شود با قرآن مناطق عربی از نظر علامت‌گذاری و برخی موضوعات دیگر تفاوت دارد پس باید قرآن بر اساس نیاز و خواست مردم آن منطقه چاپ و توزیع شود.

توزیع وسیع قرآن جمهوری اسلامی در خارج از کشور توطئه‌ها را خنثی می‌کند

بابایی با درخواست از مسئولان کشور برای چاپ و توزیع گسترده قرآن در خارج از کشور گفت: دو سال پیش معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات در سفری که به مصر داشت قرآن جمهوری اسلامی را با خود برده بود و وی از استقبال بالای اساتید مصری از قرآن جمهوری اسلامی خبر داد و گفت: در این سفر مصریان به من می‌گفتند: هجمه و تهمت علیه جمهوری اسلامی در سطح دنیا زیاد است و شما بهتر است همه فعالیت‌های فرهنگی در خارج از کشور را تعطیل و به جای آن تا می‌توانید قرآن جمهوری اسلامی را در جهان اسلام چاپ و توزیع کنید. پس باید مسئولان کشور توزیع قرآن در سایر کشور‌ها را در اولویت‌ قرار دهند، زیرا بهترین راه برای خنثی کردن چنین توطئه‌هایی این است که قرآن ما در معرض دید جهانیان قرار داشته باشد.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها