امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118772
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
رضا محمد زاده، معاون آموزشی دانشگاه امام صادق (ع) و استاد گروه فلسفه دانشکده الهیات دانشگاه امام صادق (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه ...

رضا محمد زاده، معاون آموزشی دانشگاه امام صادق (ع) و استاد گروه فلسفه دانشکده الهیات دانشگاه امام صادق (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خود را از شاگردان مرحوم آیت‌الله سید حسین سعادت مصطفوی به شمار آورد و گفت: بنده از حدود سی و دو سال پیش شاگرد ایشان بودم و در محضرشان تلمذ می‌کردم.

وی در ادامه افزود: حاج آقای سید حسین مصطفوی تعلق به خانواده سادات داشتند و پدرشان سید محمد سعادت مصطفوی سال‌ها پیش به رحمت خدا رفتند که از روحانیون مشهور تهران بودند، البته خانواده ایشان اصالتاً اهل خراسان هستند ولی سال‌ها است که در تهران زندگی می‌کنند.

محمدزاده با اشاره به اینکه مرحوم مصطفوی استاد مبرز فقه و اصول دانشگاه امام صادق (ع) بود، توضیح داد: دانشگاه امام صادق (ع) مشهور است به اینکه دروس معارف اسلامی و بین رشته‌ای را ارائه می‌دهد، مرحوم مصطفوی هم در کنار تخصص حوزوی و معارفی نقش عمده‌ای در ارائه دروس و راهنمایی رسانه‌ها داشتند و سال‌ها مسئولیت حوزه فقه و اصول دانشکده الهیات را برعهده داشتند.

وی با اشاره به اینکه در مقاطع مختلف تحصیلی از محضر آیت‌الله مصطفوی فیض برده است، گفت: ایشان از اساتید برجسته حوزه علمیه مجتهدی و جزو مدرسین این حوزه‌اند، خود حاج آقای مجتهدی هم یکی از کسانی بودند که به وجود مرحوم حسین مصطفوی افتخار می‌کردند.

این استاد فلسفه دانشگاه امام صادق (ع) اظهار داشت: آیت‌الله سید حسین سعادت مصطفوی هیچ گاه مسئولیت خود را به عنوان یک روحانی فعال فراموش نکرد و جزو خطبای تهران و شهرستان‌ها بود بنابراین مردم بسیاری از منبرهای ایشان استفاده می‌کردند به خصوص در ایام محرم که اکنون نیز در پیش داریم، متأسفانه امروز از فیض حضور ایشان محروم شدیم.

وی یکی از ویژگی‌های مرحوم مصطفوی را توجه به نظم طلبه‌ها و دانشجو‌ها به شمار آورد و گفت: ایشان معتقد بودند که محصل باید در مسیر رسالت خود تحصیل مطالعه و زحمت کند، نظم را رعایت کرده و به مسائل جامعه اسلامی توجه نشان دهد بنابراین خیلی اصرار داشتند که یک دانشجوی جامعه اسلامی غیر درس به اخلاق اسلامی و ارزش‌ها نیز متخلق باشد.جدیت در کار و اخلاق و توجه به ارزش‌ها از مهمترین ویژگی های ایشان بود.

وی در پایان گفت: آقازاده مرحوم مصطفوی، سید مصطفی نیز اکنون در دانشکده حقوق فعال هستند و خوشبختانه بسیار به پدرشان شباهت دارند.
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها