امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118774
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «سنجش سلامت تن و روان بر مبنای طب اسلامی» دارای سه بخش نظیر «تعادل مادی»، ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «سنجش سلامت تن و روان بر مبنای طب اسلامی» دارای سه بخش نظیر «تعادل مادی»، «تعادل غیرمادی» و «شناخت انسان از دیدگاه طب روحانی»، است.

از سرفصل‌های این کتاب می‌توان به «روایت نفس»، «درباره خلقت»، «صور ماه»، «تقویم طب اسلامی»، «خصوصیات روزهای ماه قمری»، «هدیه امام رضا (ع) برای پیشگیری از بیماری»، «بهداشت فردی با تدبیر پیشگیری و درمانی»، «افسردگی چیست؟»، «مزاج رنگ‌ها و افسردگی» و «عوارض جانبی داروهای شیمیایی ضد افسردگی، اشاره کرد.

به گفته احمدعلی آقارفیعی یکی از مؤلفان کتاب «سنجش سلامت تن و روان بر مبنای طب اسلامی»، تاکنون مطالعات روانشناسان ثابت کرده،‌بیمارانی که اعتقادی به خدای تعالی و دعا و توسل ندارند از نظر روحیه و شادابی و امید به بهبودی به مراتب کمتر موفقیت درمانی پیدا می‌کنند و درصد مرگ آنان بیشتر است. حتی در میان مسیحیان آنان که به دعا و رفتن کلیسا مداومت داشته‌اند، بیماری‌های جسمی ایشان کامل‌تر درمان شده است.

اسلام و تشیع، طبیبان و نوابغی را در این زمینه پرورش داده است که همیشه سرآمد دانشمندان هوشمند و مبتکر درمان بیماری‌ها و ساخت داروها و اسوه تقوی و پرهیزگاری بوده‌اند.
 
 
در بخشی از این کتاب درباره «هدیه امام رضا (ع) برای پیشگیری از بیماری‌ها»، می‌خوانیم: در کتاب طب الائمه از محمدبن سنان از علی بن موسی‌الرضا و از پدرش علیهماالسلام چنین روایت شده است: «شنیدم کسی به ایشان شکایت کرد. اطبای حاضر برای حضرت از عجایب داروها سخن راندند و تجویزهای خود را گفتند. حضرت فرمودند: چرا راه دور می‌روید، قناعت کنید به هلیله زرد و رازیانه و شکر هر کدام پنج درهم (تقریباً 5/17 گرم) ناشتا برای سه روز متوالی به مدت سه ماه متوالی در آغاز گرما. از ابتدای زمستان (ابتدای سرما) همان برنامه باشد ولی به جای رازیانه از مصطکی استفاده شود.»

امام رضا علیه السلام فرمودند: «کسی که این دستور را اجرا کند در آن سال اصلاً بیمار نخواهد شد.»

انتشارات «سرمدی»،‌کتاب «سنجش سلامت تن و روان بر مبنای طب اسلامی» را در 240 صفحه و با قیمت 18000 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است که علاقه‌مندان برای تهیه آن می‌توانند با شماره تلفن 66487340_4 تماس حاصل کنند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها