امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11878
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۵
تعداد بازدید: 182
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات قرقیزستان پس از وقوع درگیری بین تظاهرات‌کنندگان و پلیس بر سر معدن طلای «کانتور» که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات قرقیزستان پس از وقوع درگیری بین تظاهرات‌کنندگان و پلیس بر سر معدن طلای «کانتور» که انحصار آن در اختیار شرکت کانادایی «سنترا» است در این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند.

شبکه خبری راشاتودی خبر داده معترضان موفق شده‌اند وارد ساختمان دولت شوند.

یک سخنگوی وزارت بهداشت قرقیزستان به خبرگزاری اینترفاکس گفت: «پزشکان به 55 نفر که در این درگیری‌ها مجروح شده بودند امدادرسانی کرده‌اند.»

پلیس برای متفرق کردن جمعیتی از روستاییانی که قصد داشتند کنترل ایستگاه برق‌رسانی به این منبع را به دست بگیرند از گاز اشک‌آور و نارنجک‌های گیج‌کننده استفاده کردند.

این معدن طلا متعلق به شرکت کانادایی «سنترا گلد» و یکی از بزرگترین ذخائر قرقیزستان است. تظاهرات‌ها از روز سه‌شنبه آغاز شدند که صدها نفر از روستائیان راه ورود به معدن کامتور را بسته و تهدید کردند در صورتی که دولت مشکلش با شرکت سنترا حل نکند، به سمت معدن مذکور حرکت خواهند کرد.

سازمان حفاظت از محیط زیست و جنگلبانی قرقیزستان از این شرکت طلب 315 میلیون دلار خسارت بابت ضرر به محیط زیست کرد.

شرکت سنترا گلد گفته در حال بررسی این ادعاهاست اما آنها معتقدند سازمان مذکور در ادعاهایش غلو کرده است.

روستائیان از شرکت «سنترا گلد» مطالبات گوناگونی داشته‌اند، از جمله جاده‌سازی، ساختن مهد کودک، دادن وام‌های طولانی مدت، تولید مشاغل بیشتر و خرید تجهیزات برای بیمارستان‌های محلی.

انتهای پیام/ص     
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها