امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118781
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه احتماعی کشور به مناسبت برگزاری نخستین دوره  جشنواره تئاتر خیابانی طلوع ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه احتماعی کشور به مناسبت برگزاری نخستین دوره  جشنواره تئاتر خیابانی طلوع امید بهزیستی پیامی را صادر کرده که متن کامل آن به شرح ذیل است:

دنیای زیست انسانی می‌تواند در طیفی از زیباترین لحظات تا ناخرسندترین خشونت‌ها غرق شود. وظیفه ماست که انتخاب‌گران زیبایی، و تمهیدکنندگان شادترین، انسانی‌ترین، و عاطفی‌ترین اوقات برای خویش و بقیه باشیم. اگر زیبایی‌ها را انتخاب نکنیم، زشتی‌ها ما را برمی‌گزینند.

سازمان بهزیستی یکی از آن تمهیداتی است که جامعه ایرانی برای تدارک شادی و زیبایی برگزیده و برکشیده است. این سازمان همواره پیشاهنگ حرکت‌هایی برای نمایاندن چهره‌ عاطفی انسان، و فراهم کردن زیرساخت کنار هم قرار گرفتن انسان‌ها برای خلق زیبایی‌ها بوده است. آن‌گاه که هنر به مجموعه فعالیت‌های این سازمان وارد می‌شود، ظرفیت زیبایی‌آفرینی به اوج می‌رسد، و زمانی که توانمندی‌های جمعی از شریف‌ترین بندگان خدا در قالب هنر به فعلیت می‌رسد، تابلویی از همکاری برای خلق زندگی‌ بهتر و انسانی‌تر ترسیم می‌شود.

تئاتر همواره در تاریخ بشر هنری الهام‌بخش، آگاهی‌ساز، و توأم با ارتباط رو در رو و نزدیک با مخاطب بوده است. تئاتر در ذات خود ظرفیت نمایش انسانی‌ترین احساسات و عواطف، و کاخ بلند اندیشه‌های انسانی را دارد. تئاتر خیابانی جلوه‌ای دیگر از توانمندی‌های هنر تئاتر، و البته به میان مردم آوردن هنرورزی و همه خوبی‌های مترتب بر هنر است. جامعه ما به آموختن از هنر، و هنر آموختن نیازمند است. جامعه ما می‌تواند ابزار هنر را برای فائق آمدن بر کاستی‌ها، و فراتر رفتن از جهل‌ها و ناتوانی‌ها، و برای انسانی‌تر بودن به‌کار بگیرد، و بسیار خرسندم که سازمان بهزیستی مجری چنین اقدامی شده است.

لازم می‌دانم از همه کسانی که برگزاری جشنواره سراسری تئاتر خیابانی را امکان‌پذیر ساختند قدردانی کنم، و آرزومند روزی باشم که هنر و سایر ابزارهای ارتباط و کسب معرفت، بیش از امروز به خلق زیبایی‌های بیشتر، جامعه‌ای آگاه‌تر، و زیست انسانی و شریف‌تر کمک کنند.
علی ربیعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها