امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118800
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اظهارات «بان کی مون» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اظهارات «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل در مورد تونل‌های مقاومت در غزه و محکوم کردن آن را دورویی سیاسی خواند.

بنا به گزارش «فلسطین الیوم»، بان کی مون در بازدید از یکی از تونل‌های مقاومت در «عین ثالثه» در نزدیکی شهرک‌های اطراف غزه ضمن ابراز تعجب از دیده‌هایش گفت که غیر ممکن است ساکنان جنوب سرزمین‌های اشغالی زیر تهدید موشک و تونل زندگی کنند.

دبیرکل سازمان ملل در ادامه موشک‌ها و تونل‌های حماس را محکوم کرد و آن را غیر قابل قبول دانست و مدعی شد این موشک‌ها جان شهروندان عادی را به خطر می‌اندازد.

بان کی مون سه‌شنبه (دیروز) وارد نوار غزه شد (جزئیات بیشتر). وی از ویرانه‌های منطقه شجاعیه بازدید کرد و با چند تن از وزاری دولت توافق ملی نیز دیدار داشت.

الزهار در ادامه واکنش خود گفت: اظهارات بان کی مون سیاست دوگانه و نفاق سیاسی را آشکار می‌کند زیرا زرادخانه اتمی اسرائیل هزاران بار خطرناک‌تر از تونل‌ها هستند.

حماس دیروز نیز از سیاست‌های بان کی مون در قبال غزه در طول 50 روز جنگ رژیم صهیونیستی انتقاد کرد (جزئیات بیشتر) و گفت وی با اعلام حمایت از پایان‌یافتن محاصره کامل غزه حسن نیت خود را نشان دهد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار