امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118801
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان ملل تأیید کرد که 5 هزار مرد ایزدی توسط تکفیری‌های «داعش» به قتل رسیده‌اند و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان ملل تأیید کرد که 5 هزار مرد ایزدی توسط تکفیری‌های «داعش» به قتل رسیده‌اند و هم‌اکنون هفت هزار زن ایزدی بعنوان برده‌ جنسی در دست این گروه تروریستی اسیر هستند.

روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل» گزارش کرد که به گفته محققان، هزاران مرد ایزدی در عراق از ماه آگوست با ورود تکفیری‌های داعش، قتل عام شده‌اند که یادآور قتل عام صربنیکا بوسنی است.

طبق این گزارش، دهها هزار پناهنده ایزدی بعد از آنکه در ماه آگوست از کوههای سنجار گریختند، در روستاهایی در امتداد منطقه کرد شمال عراق اقامت کرده‌اند اما بسیاری دیگر از ایزدی‌ها در پشت خطوط داعش به دام افتاده‌اند.

محققان سازمان ملل به این نتیجه‌گیری رسیده‌اند که بیش از 5 هزار مرد ایزدی توسط گروه تروریستی داعش قتل عام شده‌اند و بین 5 تا 7 هزار زن ایزدی نیز در دستان تکفیری‌های داعش اسیر هستند و در زندانهایی که داعش به وجود آورده محبوس هستند و بعنوان برده جنسی به اعضای داعش فروخته می‌شوند.

طبق این گزارش، 5 بازداشتگاه در شهر «تلعفر» حدود سه هزار و 500 زن و کودک را در خود محبوس کرده است.

طبق گزارش دیلی میل، محققان سازمان ملل آمار و ارقامی را درباره حملات داعش به دست آورده‌اند.

طبق این تحقیقات بین 250 تا 300 مرد در تلعفر کشته شدند که 10 نفر از آنها سربریده شدند و 400 نفر دیگر نیز در روستای «خوچو» کشته شدند و داعش همچنین 200 غیرنظامی را در روستای «عدنانیا» و 70 تا 90 نفر نیز در گودالی در روستای «قونیه» مورد اصابت گلوله قرار گر فتند.

برخی از این کشتارها به طرز وحشتیانه‌ای صورت گرفته بود و افراد در ایست‌های بازرسی به صف شده بودند و به آنها شلیک شده بود و سپس در گورهای دسته‌جمعی قرار داده شده بودند و برخی دیگر نیز در معابدی قرار گرفتند و سپس معابد منفجر شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها