امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118832
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۰۹
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نازپرور مدیرکل پزشکی قانونی تهران از کشته شدن 51 نفر با سلاح سرد در 5 ماه نخست امسال خبر داد. وی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نازپرور مدیرکل پزشکی قانونی تهران از کشته شدن 51 نفر با سلاح سرد در 5 ماه نخست امسال خبر داد.

وی گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال 1392 که تعداد فوت ناشی از سلاح سرد 48 مورد بوده است رشد 6.3 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیر‌کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: از کل 51 مورد فوت ناشی از سلاح سرد در پنج ماه نخست امسال 46 نفر مرد و 5 نفر زن بوده‌اند.

نازپرور با اعلام این خبر گفت: آلت قتاله در بیش از یک سوم قتل‌های کشور چاقو می‌باشد با این وجود  چاقو، قمه و ... به راحتی فروخته می‌شود و در اختیار همه قرار دارد و قانونی نیز برای منع خرید و فروش این نوع سلاح‌ها در کشور وجود ندارد.

وی گفت: برخورد پلیس با حمل کنندگان سلاح سرد و همچنین اطلاع رسانی رسانه‌ها در خصوص خطرات حمل سلاح سرد میتواند از عوامل موثر در کاهش قتل با این نوع سلاح‌ها باشد.

وی در ادامه با اشاره به نقش نزاع‌های خیابانی به عنوان یکی از عوامل وقوع قتل با سلاح سرد گفت: طبق آمار مراجع ذیصلاح  اکثر قتل های به وقوع پیوسته بدون برنامه ریزی و قصد  قبلی  انجام شده است که درد دسترس بودن سلاح سرد عامل اصلی وقوع این قتل‌ها بوده و ضارب بدون توجه به عواقب استفاده از چاقو، در جریان درگیری، فرد مقابل را مضروب و منجر به قتل او شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها