امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118845
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۰۹
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سعید غفرانی با بیان این مطلب افزود: کنترل و نظارت بر گودبرداری‌های غیر اصولی باعث شد تا ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سعید غفرانی با بیان این مطلب افزود: کنترل و نظارت بر گودبرداری‌های غیر اصولی باعث شد تا دستور توقف 1400 پروژه صادر شود اما به هر حال باید دستورالعمل اجرایی گودبرداری‌های ساختمانی به خوبی پیاده شود.

وی با اشاره به اینکه این دستورالعمل به منظور تعیین مراحل کار و مسئولیت اشخاص مختلف در گودبرداری‌ها است، گفت: به عنوان مثال در خصوص پر خطر بودن گودبرداری مجاور ایستگاه مترو حقانی هشدارهایی به شهرداری تهران از دو ماه پیش داده‌ایم.

غفرانی گفت: گودهای پرخطر طبق مقررات ملی ساختمان گودهایی هستند که عمق آنها از یک حدی بیشتر می‌شود. بنابراین این گود مورد نظر که به نام اطلس پلازا معروف است پرخطر بودن آن را به شهرداری تهران ابلاغ کرده‌ایم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران تأکید کرد:‌ باید دقت بیشتری در تثبیت جداره‌ها و سرعت جداره‌‌ها در گود مذکور صورت گیرد،لذا وقتی در دو ماه گذشته این گود را به عنوان گود پرخطر اعلام کردیم به این معنا نیست که طرح متوقف شود بلکه به این معنا است که شهرداری تهران دقت کند و کار را زودتر جمع کند.

وی با تأکید براینکه توقف پروژه مذکور خطرناک‌‌تر از ادامه کار است، گفت: ما در نامه که امروز مجدداً در این خصوص به شهرداری تهران ارسال کردیم، اعلام کرده‌ایم که باید دقت بیشتر و سرعت بیشتری برای تثبیت جداره‌ها از خود نشان دهد.

علی‌نعمت چهاردولی عضو کمیسیون عمران مجلس نیز در این خصوص گفت: کارشناسان نظام مهندسی پرخطر بودن گود مجاور ایستگاه مترو حقانی را تأیید و هشدار داده‌اند و با توجه به نامه‌نگاری‌های نظام مهندسی تهران با شهرداری انتظار می‌رود نهادهای ذی‌ربط هرچه‌ سریعتر در این زمینه ورود کنند.

وی گفت: انتظار ما این است که مراجع ذی‌ربط درباره صدور پروانه این پروژه و عدم اعمال کنترل‌های لازم برای پیشگیری ورود آسیب به جان شهروندان پاسخگو باشند.

به گفته چهاردولی با توجه به اینکه فصل بارش نزدیک است و احتمال ریزش گود اطلس پلازا می‌رود امیدواریم که نهادهای متولی هرچه سریعتر در این زمینه ورود کنند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها