امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118849
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۰۹
تعداد بازدید: 213
«آسیه عبدالله» یکی از دو رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کردستان سوریه که در مرکز شهر کوبانی در صفوف مبارزان علیه داعش قرار دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار ...

«آسیه عبدالله» یکی از دو رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کردستان سوریه که در مرکز شهر کوبانی در صفوف مبارزان علیه داعش قرار دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به منطقه عین العرب در خصوص آخرین وضعیت مقاومت در مقابل تروریست‌ها گفت: هر روز از شهرهای رقه و دیرالزور به تعداد تروریست‌های تکفیری و بعثی داعش اضافه می‌شود اما آنها تاکنون هیچ‌گونه پیشروی نداشته‌اند و در سی و یکمین روز مقاومت کوبانی مدافعین توانستند در تمامی محورها ضربات مهلکی به تروریستها واردکنند، به نحوی که چند تن از این تروریست‌ها روز سه‌شنبه به هلاکت رسیدند.وی با تاکید مجدد بر ایجاد کریدور انسانی برای کمک رسانی به مردم کوبانی تحت نظر سازمان ملل متحد تصریح کرد: هنوز هزاران نفر از شهروندان غیر نظامی کوبانی در شهر مانده و امکان خروج از شهر را ندارند. همچنین عده زیادی حاضر به کمک به کوبانی هستند اما عدم موافقت دولت ترکیه با ایجاد این کریدور سبب شده که مدافعین تنها بمانند و انتقال مجروحین حملات داعش به خارج از کوبانی به سختی صورت بگیرد.

ترکیه در سنگر ضد مقاومت ایستاده است

آسیه عبدالله در ارتباط با مواضع دولت ترکیه در خصوص مبارزه با داعش تاکید کرد: ضروری است امروز دولت ترکیه مواضع خود را در قبال تروریست‌های داعش شفاف کند و در سنگر مقابل مقاومت نایستد. دولت ترکیه بداند داعش امروز تهدیدی برای همگان از جمله ترکیه است.

رهبر زن حزب اتحاد دموکراتیک کردستان سوریه در ارتباط با نشست روز سه شنبه احزاب کرد سوریه با مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در شهر دهوک گفت: تا زمانیکه نتایج مذاکرات اعلام نشود نمی‌توان درباره آن اظهارنظر کرد، اما آنچه مسلم است اینکه بحران کنونی نیازمند موضع‌گیری نیست بلکه نیاز مبرم به تصمیمات اجرایی دارد.
آسیه عبدالله در خصوص زمان پایان مقاومت اظهار داشت: مقاومت مختص یک یا چند روز نیست. تا زمانی که پلیدی بخواهد خود را چیره کند مقاومت ادامه دارد، ما بیش از سه سال است که در سوریه با تروریست‌های داعش مبارزه می‌کنیم و تا درهم شکستن کامل آنها بر مقاومت پایدار خواهیم ماند.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها