امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118880
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک دیپلمات غربی که نخواست نامش فاش شود، از باقی بودن پنح درصد از سخت‌ترین موضوعات در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک دیپلمات غربی که نخواست نامش فاش شود، از باقی بودن پنح درصد از سخت‌ترین موضوعات در مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 خبر داد.
این دیپلمات غربی روز چهارشنبه در گفتگو با پایگاه آمریکایی هافینگتون پست ضمن اشاره به اظهارات وزیر خارجه روسیه درباره نهایی شدن 95 درصد راه توافق ایران و 1+5 گفت: «لاوروف حقیقت را گفت چرا که توافق هسته‌ای تا 95 درصد انجام شده اما پنج درصد باقی مانده مربوط به سخت‌ترین جزئیات و موضوعات برای رسیدن به توافق نهایی است.»
وی که همزمان با دور تازه مذاکرات هسته‌‎ای در وین صحبت می‌کرد، تصریح کرد: «اگر شما پیش‌نویس‌های توافقی که ما در حال پیشنهاد و کار هستیم، ببینید، کاملا مشخص است که ما مسیر زیادی (رو به جلو) طی کرده‌ایم؛ اکنون اختلافات زبانی خیلی کمی در پرانتزها باقی مانده است».
اشاره این دیپلمات غربی به پرانتز مربوط به واژه‌ها در توافقی است که قرار است بر سر همه آنها توافق شود؛ واژه‌هایی که به دلیل اختلافات به جای کلمه، از پرانتز استفاده شده تا با رایزنی‌ها اختلافات محدود شده و به کلمات صد در صد توافق شده بین طرفین منتهی شود.
یک دیپلمات دیگر غربی که او هم خواستار عدم انتشار نامش شده، به پایگاه هافینگتون پست گفت: «اگر مساله مربوط به مذاکره‌کنندگان بود، توافق تاکنون حادث شده بود، اما اکنون رهبران سیاسی هر دو طرف هستند که باید به پاسخ آری جواب مثبت بدهند.»
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار