امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118886
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اشاره به حمایت تل‌آویو از معارضان مسلح سوری ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اشاره به حمایت تل‌آویو از معارضان مسلح سوری موسوم به ارتش آزاد در نبرد با دولت دمشق گفت این اقدام در ازای تأمین امنیت مرزها با سوریه صورت گرفته است.
وی که با روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» صحبت می‌کرد، گفت: «مرزهای سوریه در جولان در کنترل معارضان میانه‌رویی همچون ارتش آزاد قرار داشت و این بر هیچ‌کس پوشیده نیست که آنها از کمک‌های انسانی که ما در روستاهای این منطقه به آنها ارائه کردیم، بهره‌ بردند... و این به این شرط است که آن‌ها به سازمان‌های افراطی‌تر اجازه ندهند به مرزها برسند».

وی با این ادعا که کمک‌های رژیم صهیونیستی به مخالفان مسلح شامل کمک‌های درمانی، غذا و تجهیزاتی چون پتو بوده، ابراز داشت که این کمک‌ها به این شرط ارائه شد که نیروهای ارتش آزاد اجازه ندهند سازمان‌های تندرو (همچون القاعده) به منطقه جولان نزدیک شوند.

پیش از این بارها رسانه‌ها بین المللی از حضور جنگجویان مخالف سوریه منتشر شده بود اما این برای اولین بار است که یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی انگیزه کمک‌های تل‌آویو به این مخالفان را اینگونه توصیف می‌کند. 
در جریان بیش از سه سالی که از آغاز بحران در سوریه می‌گذرد، هنوز هیچ‌یک از گروه‌های تروریستی فعال در سوریه که برخی از آن‌ها کنترل مناطقی در نزدیکی فلسطین اشغالی را در اختیار دارند، اقدامی علیه رژیم‌صهیونیستی انجام نداده‌اند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها