امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118899
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با مدیران آموزش و پرورش استان قم، با اشاره به اینکه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با مدیران آموزش و پرورش استان قم، با اشاره به اینکه شغل معلمی از تاثیرگذارترین شغل‌ها در جامعه است اظهار کرد: مسئله تعلیم و تربیت امری بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی افزود: خداوند در وجود همه انسان‌ها استعدادهایی را قرار داده است و معلمان با تلاش‌های خود به این استعدادها فعلیت می‌بخشند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه انسان‌ها و حیوانات با یکدیگر متفاوت هستند گفت: حیوانات به دنبال غرایز خود می‌روند و به هیچ یک از تغییرات هستی اهمیت نمی‌دهند اما انسان‌ها دارای قوه عقل و اختیار هستند و سرنوشت خود را تعیین می‌کنند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: خداوند انسان‌ها را مختار آفریده است و مسیر صحیح زندگی را به آنها به وسیله قرآن کریم و ائمه اطهار (ع) نشان داده است و از همین رو انسان‌ها می‌توانند در مسیر الهی و یا مسیر شیطان گام بردارند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه انسان‌ها خلیفه الله در جهان هستی هستند گفت: انسان‌ها از روز تولد خود نیازمند آموزش و تعلیم هستند و مربیان به نوعی سازندگان انسان‌ها هستند و با روح آنان سر و کار دارند که این امر نشان‌دهنده اهمیت شغل مربیان است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند توفیق بزرگی را نصیب معلمان و مربیان کرده است تا انسان‌های درست و سالم را تحویل جامعه دهند زیرا همه کودکان و جوانان در آینده دارای شغل و مسئولیتی خواهند شد و باید از دوران کودکی، انسان‌های درستکاری باشند تا بتوانند از عهده وظایف خود برآیند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به سخنانی از امام علی (ع) در خصوص تربیت گفت: تعلیم و تربیت باید در مسیر الهی باشد که این امر نیازمند این است که معلمان و مربیان در مرحله نخست خود را بشناسند و در مسیر الهی گام بردارند و سپس کودکان و جوانان را تربیت کنند.

این مرجع تقلید برکت علم را در تکریم و احترام به استاد دانست و افزود: اساتید امروز باید در تمام زمینه‌ها سعی در تربیت دانش‌آموزان داشته باشند که در این میان برخی از اساتید گمان می‌کنند در شغل بی‌اهمیتی قرار دارند در حالی که مسئولیت بسیار سنگینی را به دوش می‌کشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی بیان کرد: دانش‌آموزان به اخلاق و منش معلمان خود می‌نگرند و آنان را الگوی رفتاری خود می‌سازند.

وی با اشاره به اینکه کشتن یک نفر به معنای کشتن همه انسان‌ها است گفت: تربیت یک نفر نیز به معنای تربیت همه انسان‌ها است.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: معلمان باید همه دانش‌آموزان خود را بشناسند زیرا آنان امانت والدینشان هستند و از سوی دیگر هر فردی از توان هوشی متفاوتی برخوردار است و معلمان باید نسبت به هوش هر فرد به آموزش او بپردازند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: شغل معلمی وسیله امرار معاش نیست، امانتی است که خداوند برای آموزش افراد در اختیار معلمان گذاشته است.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه نباید نسبت به اوضاع سیاسی جهان متفاوت بود گفت: دشمنان اسلام و ایران هر روز با ایجاد گروه‌های مختلفی همچون طالبان و داعش سعی در تفرقه‌افکنی میان مسلمانان دارند اما باید مسلمانان نسبت به اقدامات آنان هوشیار و بیدار باشند.

انتهای پیام/78019/ع40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها