امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118902
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم،‌ آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در جمع گروهی از دانشجویان با اشاره به قرار گرفتن در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم،‌ آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در جمع گروهی از دانشجویان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه محرم بیان کرد: این ماه همه نعمت‌ها را در خود جای داده است.

وی با بیان اینکه گریه برای امام حسین(ع) اجر و ثواب بسیاری دارد اظهار کرد: افراد گناهکار بسیاری در این ماه به سبب گریه کردن در عزای امام حسین(ع) شفاعت می‌شوند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه در ماه محرم باید به هدف قیام امام حسین(ع) بسیار توجه شود‌ ادامه داد: جوانان باید بدانند به چه صورت عزاداری کنند و با هدف اصلی این عزاداری‌ها آشنا شوند.

وی افزود: برخی از افراد گمراه که از باطن عزاداری برای امام حسین(ع) آگاهی ندارند شیعیان را مورد تمسخر قرار می‌دهند و از ما به عنوان ملت گریه یاد می‌کنند اما این گمراهی آن‌ها باید با فعالیت‌های گسترده جوانان در راستای تبیین برکت‌های عزاداری ماه محرم از بین بروند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه جهل و نادانی آفت‌های بسیاری را برای افراد به دنبال خواهد داشت گفت: اگر افراد گمراه از عاقبت عمل و گفتار خود آگاه شوند نسبت به گذشته خود پشیمان خواهند شد.

وی ابراز کرد: هرگاه خداوند و اولیا ایشان افراد را به راهی هدایت کند انتهای آن راه سعادت و خوشبختی خواهد بود و این راه‌ها به زندگی انسان‌ها حقیقت و ارزش خواهد داد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان اینکه برنامه‌های عزاداری برای امام حسین(ع) حرکتی به سمت حیات و سعادت است تصریح کرد: دعوت امام حسین(ع) از شیعیان راهی برای رسیدن به سعادت است که شیعیان و مسلمانان باید آن را اجابت کنند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: امام حسین(ع) چراغی برای هدایت مردم است که راه سعادت نمایان خواهد کرد و شهادت ایشان برای رسیدن و نزدیکی انسان‌ها به سعادت بوده است.

وی پاسداری از دین اسلام را از دیگر اهداف قیام امام حسین(ع) دانست و بیان کرد: افرادی به دنبال خاموش کردن چراغ هدایت بشر هستند اما این چراغ خاموش شدنی نیست و همچنین بسیاری از قیام‌ها از جمله انقلاب اسلامی ایران و برخی از قیام‌ کشورهای غیراسلامی نیز برگرفته از قیام عاشوراست.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با تاکید بر تشریح نحوه عزاداری برای جوانان امروز گفت: افراد باید حرکت‌های مختلف را بسنجند و حرکت امام حسین(ع) حرکتی حیات بخش برای جامعه اسلام است.

وی به ظلم‌ها و جنایات داعش اشاره کرد و گفت: این گروهک تروریستی خود را با لباس اسلام به جهانیان معرفی کرده‌اند در حالی که اسلام از آن‌ها بیزار است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان اینکه جوانان باید به سمت پیش بروند که امام حسین(ع) آن را بپذیرند تصریح کرد: عزاداری جوانان در ماه محرم نباید به گونه‌ای باشد که در راستای اهداف دشمن مورد سوء استفاده قرار گیرد.

این مرجع تقلید از مراجع و علما به عنوان الگوی شیعیان یاد کرد و افزود: نحوه عزاداری‌ باید توسط این افراد به جوانان انتقال داده شود تا راه رسیدن به سعادت به سوژه‌ای برای دشمن تبدیل نشود.

انتهای پیام/78016/ع40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار