امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118921
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نکوین خوان فوک معاون نخست‌وزیر ویتنام عصر در دیدار با علی‌اکیر ولایتی رئیس‌ مرکز تحقیقات

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نکوین خوان فوک معاون نخست‌وزیر ویتنام عصر در دیدار با علی‌اکیر ولایتی رئیس‌ مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارداشت:  این ملاقات ضمن سپاس از مهمان‌نوازی مردم و دولت ایران در طول اقامت خود در این کشور اظهار داشت: ما ملاقات‌های بسیار مهمی داشتیم، ملاقات‌هایمان مثبت، سازنده و مفید در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و حتی سیاسی و منطقه‌ای بود.
 
وی با بیان اینکه به این موضوع که ایران در راه پیشرفت و توسعه قرار دارد آگاه هستیم خاطرنشان کرد: ایران در این راه با موانعی روبرو است اما بخش عمده ای از این موانع را از میان برداشته است.
 
معاون نخست‌وزیر ویتنام با بیان اینکه از نقش حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت‌الله سید‌علی خامنه‌ای به خوبی آگاهی دارد تصریح کرد: ما می‌دانیم تحت رهبری داهیانه ایشان ایران در مسیر درستی حرکت می‌کند.
 
معاون نخست‌وزیر ویتنام با بیان اینکه ولایتی در طول دوران وزارت خود در وزارت امور خارجه سفرهای بسیاری را به کشورهای مختلف انجام داده است خاطرنشان کرد: امروز خوشحالیم که در چهلمین سالگرد روابط خود با ایران در پیش داریم و این امر را جشن می‌گیریم چرا که اهمیت زیادی برای روابط با کشور ایران و سایر کشورهای منطقه قائل هستیم.
 
وی با اشاره به آگاهی ویتنام از نقش ایران در ثبات، صلح و امنیت منطقه خاطرنشان کرد: امیدواریم شما ویتنام را شریک خوبی برای خود در شرق آسیا بدانید چرا که ما در ملاقات‌های خود که با معاون رئیس‌جمهور داشتیم بر این امر تاکید کردیم.
 
نکوین خوان‌ فوک تصریح کرد: به لحاظ سیاسی اعتقاد دارم باید با تبادل هیأت‌های کشور روابط سیاسی خود را تقویت کنیم چرا که ایران کشوری مهم، بزرگ و بااهمیت در منطقه است و خواهان روابط توسعه‌یافته‌تر با کشور شما هستیم.
 
معاون نخست‌وزیر ویتنام با بیان اینکه همواره از حق ایران در سازمان‌های بین‌المللی و مجامع بین‌المللی حمایت می‌کنیم خاطرنشان کرد: ما از بهره‌مندی ایران از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای حمایت و دفاع کرده‌ و می‌کنیم همچنین از مذاکرات شما با 1+5 نیز دفاع می‌کنیم و امیدواریم به یک توافق بر مبنای حفظ حقوق ایران در مذاکرات دست یابیم.
 
وی با ابراز امیدواری از گسترش روابط دوجانبه میان دو کشور در زمینه‌های بازرگانی و اقتصادی تصریح کرد: ما آماده‌ایم حجم روابط اقتصادی دو کشور را به 500 میلیون دلار برسانیم و در ملاقات‌هایی که امروز با اتاق بازرگانی انجام دادیم به نظام‌نامه‌ای دست یافتیم چرا که خواهان افزایش روابط تجاری خود با ایران هستیم و امیدواریم شما نیز در این زمینه روابط دو کشور را مورد حمایت قرار دهید.
 
معاون نخست‌وزیر ویتنام ضمن دعوت رسمی از ولایتی برای سفر به ویتنام خاطرنشان کرد: امیدواریم روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها