امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118926
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با روز جهانی نابینایان، بزرگترین و مجهزترین مدرسه دانش‌آموزان استثنایی ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با روز جهانی نابینایان، بزرگترین و مجهزترین مدرسه دانش‌آموزان استثنایی کشور با عنوان شهید صیاد شیرازی 2 (پسران) امروز با حضور مجید قدمی معاون وزیر و رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور، مرتضی رئیسی معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، اسفندیار چهاربند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران، ولی‌الله پرویزی مدیر آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران و محمدرضا حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور در تهران افتتاح شد.

اسفندیار چهاربند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در این مراسم در سخنانی با اشاره به این نکته که عدالت تربیتی یکی از مؤلفه‌های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: یکی از مفاهیم آن ایجاد فرصت برابر برای همگان در جهت آموزش و پرورش عمومی و متوسطه در راستای تجلی و شکوفایی فطرت توحیدی آنهاست.

چهاربند افزود: طیف وسیعی از دانش‌آموزان را در کشور داریم که لازم است ساز و کارهایی برای پرورش و شکوفایی استعدادهای آنها وجود داشته باشد که از جمله آنها دانش‌آموزان استثنایی است که به عنوان یک شهروند حق دارند از امکانات برای این شکوفایی و مشارکت و فعالیت‌های اجتماعی نقش داشته باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران یادآور شد: در شهر تهران بیش از 7 هزار دانش‌آموز در مدارس استثنایی در حال تحصیل هستند و حدود دو هزار نفر نیز در طرح تلفیقی عادی هستند و در کل کشور نیز 72 هزار دانش‌آموز استثنایی و 38 هزار دانش‌آموز نیز در طرح تلفیقی مشغول به تحصیل هستند که 8 درصد دانش‌آموزان استثنایی کشور در تهران فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به افتتاح بزرگترین مدرسه استثنایی کشور گفت: این مدرسه در بخش جسمی و حرکتی بی‌نظیر است و تردد دانش‌آموزان در فضای کلاس‌ها، محیط اداری و پرورشی و فراهم کردن امکانات برای آنها به خوبی انجام شده است و در این خصوص از سازمان نوسازی و تجهیز مدارس تشکر می‌کنیم.

چهاربند با بیان اینکه مأموریت این مدارس از مدارس دیگر متفاوت است، افزود: نیازهای جسمی آنها نیز باید توسط مراقبت‌های ویژه و جانبی فراهم شود و کار دیگر که باید صورت گیرد در خصوص نگهداری این مدرسه است و از نظر نوع معماری و فراهم کردن آسایش دانش‌آموزان شرایط خوبی ایجاد شده است اما نیاز به یکسری خدمات به ویژه نیروهایی برای نگهداری و انجام خدمات کلینیکی و توانبخشی در زمان حضور دانش‌آموزان است که باید فراهم شود و کمبودهایی در این خصوص داریم که اسرع وقت آن را جبران می‌کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص اداره کردن این مدرسه اضافه کرد: باید به سمت اداره مدرسه به صورت هیأت امنایی برویم تا خدمات‌رسانی بهتری انجام شود و این فضا با برآورد اولیه ماهی 15 میلیون برای تأمین هزینه آب، برق و مسائل دیگر نیازمند است.

به گزارش فارس، بزرگترین و مجهزترین مدرسه استثنایی کشور دارای 4500 مترمربع شامل دو بخش اداری و آموزشی با 24 کلاس ویژه دانش‌آموزان ابتدایی جسمی حرکتی و پیش دبستانی، 10 کلاس ویژه حرفه‌ای متوسطه اول و دوم، راهنمایی پیش حرفه‌ای، راهنمایی عادی و متوسطه کار و دانش در رشته کامپیوتر است و دارای رمپ برقی و ساده، آسانسور، 10 کلاس هوشمند، یک طبقه کامل توانبخشی شامل کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و ارتوپد فنی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها