امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 118929
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ مسعود شفیعی در مراسم افتتاح موسسه آموزش عالی شهرداری که صبح امروز با حضور شهردار تهران و اعضای شورای شهر در ایوان شمس ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس؛ مسعود شفیعی در مراسم افتتاح موسسه آموزش عالی شهرداری که صبح امروز با حضور شهردار تهران و اعضای شورای شهر در ایوان شمس برگزار شد، با ارائه آماری از فعالیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: ما 1050 مرکز داریم و در برخی از این مراکز، 5 هزار دانشجو داریم. دانشگاه های علمی کاربردی و فنی حرفه ای بر خلاف سایر دانشگاه های کشور، تقاضا محور هستند، نه عرضه محور و تئوری محور.

وی افزود: تقاضامحوری یعنی اینکه از یک نهاد یا دستگاه به ما اطلاع می دهند در یک زمینه ای نیاز به تربیت 200 نیرو هست. با این اوصاف، دوره های ما ثابت نیست و ممکن است بعد از فارغ التحصیلی نیروهای مورد نیاز، رشته ای بسته شود و بعد دوباره باز شود.

شفیعی ادامه داد: سرفصل های درسی دانشگاه ها در کشور ما بعد از انقلاب یک بار در زمان انقلاب فرهنگی تغییر کرد و از آن زمان تا کنون ثابت مانده، اما سرفصل های ما اینطور نیست و هر روز در حال تغییر است؛ زیرا نیاز بازار کار متغیر است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: در حیطه فعالیت ما دو محور اهمیت دارد و آن اینکه دانشجویان ما باید شغل و مهارت داشته باشند. اعتقاد داریم فارغ التحصیلان ما نباید بیکار باشند. البته ما در مقطع کارشناسی ارشد در ابتدای راه هستیم و معتقدیم این مقطع باید پژوهش محور و دقیق و علمی باشد. اما در مقاطع بعد از کاردانی باید تحصل حین کار انجام شود تا ارتقای شغلی به همراه داشته باشد، نه مدرک.

وی در ادامه با اشاره به تاسیس مراکز علمی کاربردی تخصصی شهرداری گفت: خوشبختانه شهرداری با درگیر شدن در حوزه مدیریت اجتماعی، کارهای خوبی انجام داده و قالیباف هر جا بوده، کارهای نویی را شروع کرده است. بنابراین امیدواریم در مراکز علمی کاربردی شهرداری نیز بتوانیم خودی نشان بدهیم و اتفاق نویی را رقم بزنیم و شهرداری در این کارهای خوب می تواند منشا خیر شود.

شفیعی اضافه کرد: در کشور ما همه فکر می کنند تکنیسین یعنی کارگر، در صورتی که نظام مهارتی در کنار نظام تئوریک مورد نیاز است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم بیست و دومین سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی در پنجم آبان ماه گفت: اساس کار ما پودمان است، یعنی شغل را به دروس مختلف تقسیم می کنیم و در پایان هر پودمان، شخص باید یک کار و مهارتی را یاد گرفته باشد.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی در پایان تصریح کرد: به نظر من همه نیروها باید به دانشگاه بیایند تا اگر مهارتی را بلد نیستند، آن را یاد بگیرند و اگر مهارت دارند، آن را ارتقا داده و در شغل خود نیز ارتقا یابند.
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها